Jak wyrównać tonację skóry w Photoshopie

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 17/10/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/10/17 at 1:10 PM
Jak wyrównać tonację skóry w Photoshopie

Aby wyrównać tonację skóry, musisz najpierw wybrać kolory, które reprezentują różne odcienie skóry na zdjęciu. Następnie dostosuj suwaki, aby zmniejszyć lub zwiększyć jasność tych kolorów. Po tym, po prostu przeciągnij pędzlem po obszarach, w których nie chcesz pokazać nowego koloru. Proces ten działa zarówno w przypadku ciemniejszej, jak i jaśniejszej skóry.

Jak próbkować kolory tworzące odcień skóry

Narzędzie próbnika kolorów Photoshopa jest przydatnym narzędziem do dopasowywania odcieni skóry. Narzędzie to jest zagnieżdżone pod narzędziem Eyedropper (Kroplomierz). Za jego pomocą można wybrać dowolny kolor na zdjęciu i wykonać jego próbkę w Photoshopie. To narzędzie pomaga w dopasowaniu tonacji skóry obiektu.

To narzędzie wyświetla wartości RGB kolorów w obrębie obrazu. Wyświetla również wartości wprowadzone przez użytkownika z obrazu referencyjnego. Wartości te można następnie wykorzystać do dokładniejszego dopasowania tonacji skóry. Proces ten jest bardzo szybki i prosty, a rezultatem będzie bardziej realistyczne wykończenie.

Następnym krokiem jest zmiana rozmiaru próbki. Zmień rozmiar próbki na średnią 5 na 5. W ten sposób zostaną pobrane próbki cieni, świateł i tonów średnich obrazu źródłowego. Aby zamalować te kolory, wybierz narzędzie Brush (Pędzel) i otwórz panel właściwości pędzla. Upewnij się, że suwak nasycenia jest ustawiony na 100%. Następnie zamaluj kolor, który pasuje do koloru próbkowanego obrazu.

Korzystając z maski warstwy, możesz łatwo zaznaczyć i dostosować kolor skóry. Pamiętaj tylko o obniżeniu krycia, aby kolor nie pokazywał się w newralgicznych miejscach. Technika ta jest bardzo skuteczna, ale może być żmudna. Jeśli nie masz czasu na tworzenie masek warstw, możesz użyć narzędzia Brush (Pędzel).

Inne wpisy:  Zioła skuteczne na przebarwienia skóry

Innym sposobem próbkowania kolorów składających się na odcień skóry jest użycie polecenia Color Range (Zakres kolorów). Korzystając z tego narzędzia, można zaznaczyć część obrazu lub utworzyć maski warstw, aby chronić odcienie skóry podczas wyostrzania lub rozmycia. Narzędzie to jest szczególnie przydatne, gdy chcesz dopasować odcienie skóry do konkretnej osoby.

Najprostszym sposobem dopasowania odcieni skóry w Photoshopie jest użycie funkcji Match Color (Dopasuj kolor). Jednak ta funkcja nie będzie działać ze wszystkimi obrazami. Najlepiej sprawdzi się w przypadku obrazów, które pochodzą z tego samego zestawu zdjęć. Ponadto obrazy te powinny zawierać podobne kolory.

Jak dostosować suwaki w celu zmniejszenia i zwiększenia różnych kolorów

Aby skorygować odcień skóry na zdjęciu, musisz wiedzieć, jak dostosować suwaki w celu zmniejszenia i zwiększenia różnych kolorów na zdjęciu. Możesz zacząć od zmniejszenia nasycenia czerwieni na zdjęciu. Następnie możesz podnieść lub obniżyć suwaki Luminancja i Barwa kanału Reds. Każdy suwak będzie miał inny wpływ na zdjęcie.

Korzystanie z palety kolorów to świetny sposób na dostosowanie tonacji zdjęcia. Możesz pobrać jedną z nich z Internetu i używać jej jako przewodnika podczas dokonywania korekty. Upewnij się, że wybierasz odpowiednią paletę kolorów dla swojego odcienia skóry. Gdy masz już odpowiednią paletę kolorów, dodaj warstwę dopasowania Curves (Krzywe) nad obrazem i poniżej warstwy z paletą tonów skóry. Dzięki temu wszystkie wprowadzone przez Ciebie zmiany zostaną odzwierciedlone na obrazie.

Suwaki reprezentują cienie, tony średnie i światła. Gdy przesuniesz czarny suwak w prawo, cienie się przyciemnią, a biały suwak rozjaśni. Następnie możesz regulować suwaki, aby zmniejszyć i zwiększyć tony średnie i jasne. Histogram pomoże Ci zrozumieć, jak suwaki wpływają na różne wartości kolorów na zdjęciu.

Inne wpisy:  Co stosować na przebarwienia skóry

Możesz zwiększyć lub zmniejszyć suwaki dla różnych kolorów, aby stworzyć naturalny odcień skóry. Na przykład, jeśli chcesz zmienić kolor oczu, musisz zwiększyć lub zmniejszyć suwak żółty. Jest to świetny sposób na skorygowanie zbyt jasnego lub zbyt ciemnego odcienia skóry.

Możesz również zwiększyć lub zmniejszyć suwak nasycenia. Jednak zwiększenie nasycenia nie jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego zdjęcia. W niektórych przypadkach spowoduje ono uzyskanie niepochlebnego rezultatu. Hue to kolejny suwak pozwalający kontrolować nasycenie wszystkich kolorów na zdjęciu. Regulując suwak Hue, upewnij się, że ustawiasz go w sposób, który nie jest zbyt wyrazisty dla Twojego odcienia skóry.

Najpierw możesz zmniejszyć kontrast obrazu, przesuwając suwaki kanałów białego i czarnego do krawędzi histogramu. W ten sposób można zapobiec zjawisku clippingu, czyli prześwietleniu lub niedoświetleniu jasnych lub ciemnych partii obrazu. Inną opcją jest dostosowanie suwaków dla suwaka tonów średnich. W ten sposób można stworzyć korektę koloru, która zrównoważy scenę.

Jak nakładać pędzlem obszary, w których nie chcesz, aby nowy kolor był widoczny

Jeśli chcesz zmienić kolor zdjęcia bez nadpisywania oryginału, jednym z najprostszych sposobów jest nakładanie pędzlem obszarów, których nie chcesz, aby były widoczne. Możesz użyć narzędzia pędzla do zamalowania niechcianych obszarów, a Photoshop automatycznie wykryje krawędzie zaznaczonego obszaru. Metoda ta jest przydatna podczas pracy nad obiektami, które mają silne kontrasty lub proste linie.

Pierwszym krokiem jest zaznaczenie warstwy zawierającej obraz, który chciałbyś zmienić. Następnie przejdź do menu nadrzędnego i wybierz Image > Adjustments > Hue/Saturation. Od tego miejsca możesz eksperymentować z kolorami, aż znajdziesz ten, który pasuje do oryginału. Gdy będziesz zadowolony z kolorów, włącz z powrotem oryginalny kolor. Następnie możesz rysować na masce warstwy.

W Photoshopie do uszlachetniania masek warstw można również używać narzędzia pędzla. Narzędzie to jest podobne do pędzla dopasowującego w Lightroomie. Możesz również zmienić rozmiar, stopień krycia i stopień upierzenia pędzla. Gdy już to zrobisz, możesz dodawać lub usuwać kolory za pomocą pędzla.

Inne wpisy:  Jak wyrównać koloryt skóry twarzy

Możesz również stworzyć własne pędzle do wykorzystania w Photoshopie. Jest jednak jedna rzecz, którą musisz wiedzieć, zanim zaczniesz: możesz otrzymać komunikat o błędzie, jeśli spróbujesz użyć domyślnego pędzla. Może to być spowodowane rozmiarem Twojego dokumentu.

W Photoshopie narzędzie pędzla jest doskonałym sposobem na przeczesywanie obszarów, w których nie chcesz, aby pojawił się nowy kolor. Pędzel ma zielone podświetlenie, które określa obszar zaznaczenia. Po zakończeniu pracy z pędzlem możesz kliknąć X, aby powrócić do podglądu zaznaczenia. Podgląd będzie pokazywał Twoje zmiany na białym tle.

Podczas korzystania z programu Photoshop można również używać narzędzia Magiczna gumka. Za pomocą tego narzędzia można wybrać większy obszar na podstawie kontrastu kolorów między dwoma sąsiadującymi pikselami. To narzędzie jest bardzo przydatne podczas pracy z małymi szczegółami lub odizolowanymi obszarami.

Jak zastosować to do wielu osób na tym samym zdjęciu

Jeśli chcesz zastosować równomierny odcień skóry do kilku osób na zdjęciu, możesz wykonać kilka kroków. Po pierwsze, otwórz zdjęcie. Wciśnij klawisze Alt lub Option i w otwartym oknie wybierz paletę skin tones. Po zaznaczeniu palety odcieni skóry możesz kliknąć ikonę kroplomierza na warstwie. Kliknij nowy kolor tonu skóry, który chcesz dodać do obrazu, a zostanie on dodany do obrazu.

Kolejnym krokiem jest utworzenie nowych warstw. Nową warstwę możesz utworzyć, klikając przycisk „nowa warstwa” w panelu Layers (Warstwy) lub naciskając klawisze CTRL+Shift+N. Pamiętaj, aby nadać warstwie nazwę, dzięki czemu będziesz mógł ją później łatwo rozpoznać.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *