Czy kwas pomaga na przebarwienia skóry na dłoniach?

Paulina Bagała
Paulina Bagała 08/03/2022
Ostatnia aktualizacja 2023/11/28 at 6:20 AM
Czy kwas pomaga na przebarwienia skóry na dłoniach?

Jeśli szukasz skutecznego leczenia przebarwień skóry na dłoniach, spróbuj zastosować alfa-hydroksykwas. Kwas ten pomoże usunąć martwe komórki skóry i wspomoże obrót komórkowy, dzięki czemu skóra stanie się jaśniejsza i bardziej wyrównana. Należy jednak unikać zbierania lub drapania przebarwionego obszaru. Dotknięcie i pociągnięcie spowoduje stan zapalny, a może nawet skończyć się głębszą plamą pigmentacyjną.

Spis treści
Kwas traneksamowy EGCG posiada właściwości antyoksydacyjne i antymelanogenne. Dzięki tym właściwościom może znaleźć zastosowanie jako składnik kosmetyków. Może on poprawić nawilżenie i retencję skóry, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek. Potrzebne są jednak dalsze badania kliniczne z udziałem zdrowych ochotników, aby zweryfikować ochronne działanie EGCG na ludzką skórę.Galusan epigallokatechiny (EGCG) jest obfitym polifenolem występującym w zielonej herbacie. Ten antyoksydant jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Jego działanie polega na hamowaniu produkcji keratyny i wspieraniu tworzenia filagryny w skórze. Filagryna składa kluczowe białka w korneocycie i otoczce rogowej. Białko to odgrywa również istotną rolę w warstwie rogowej naskórka. Wiele osób cierpiących na zapalenie skóry ma niski poziom filagryny. Zwiększenie produkcji filagryny jest ważne w walce z transepidermalną utratą wody.EGCG może również pomóc w leczeniu zaburzeń skórnych wynikających z uszkodzenia przez wolne rodniki. Wolne rodniki to wysoce reaktywne cząsteczki. Nadmierna ich produkcja może powodować stres oksydacyjny. Oprócz właściwości antyoksydacyjnych, EGCG hamuje również produkcję prozapalnych substancji chemicznych. Przewlekły stres i stan zapalny są związane z wieloma przewlekłymi chorobami.Badania wykazały, że EGCG może pomóc zmniejszyć produkcję melaniny w skórze, która powoduje pigmentację. Kilka czynników, w tym trądzik i nadmierna ekspozycja na słońce, może powodować hiperpigmentację. Ponieważ melanina jest naturalnym pigmentem u ludzi, zmniejszenie produkcji melaniny zmniejszy pigmentację. Wykazano, że EGCG i hinokitiol hamują produkcję melaniny w skórze.EGCG, składnik występujący w liściach zielonej herbaty, może pomóc w redukcji pigmentacji. Może on hamować ścieżkę ERK, która prowadzi do nadmiernej pigmentacji w skórze. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby potwierdzić te wyniki. W międzyczasie można przyjmować suplementy EGCG lub stosować torebkę z zieloną herbatą na obszar pigmentowany. Domowe sposoby Melasma Zapalenie

Kwas traneksamowy

Kwas traneksamowy jest substancją chemiczną, która zmienia pigmentację skóry. Nie jest drażniący dla powierzchni skóry. Osoby z przebarwieniami na dłoniach mogą odnieść korzyści z zastosowania tej substancji chemicznej. Substancja ta jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry i może być stosowana w przypadku plam posłonecznych.

Inne wpisy:  Jaką maść stosować na przebarwienia skóry

Substancja ta może być stosowana na skórę poprzez aplikacje miejscowe lub poprzez tabletki doustne. Działa dobrze jako rozjaśniacz skóry i rozjaśnia przebarwienia spowodowane przez melasmę i hiperpigmentację. W przeciwieństwie do środków wybielających, jest bezpieczna w użyciu i może być łatwo włączona do rutyny pielęgnacyjnej.

Chociaż dokładne mechanizmy leżące u podstaw przebarwień skóry na dłoniach są niejasne, kwas traneksamowy może pomóc złagodzić objawy melasmy. Pomaga on zmniejszyć przebarwienia skóry poprzez zmniejszenie naczyń krwionośnych i stanu zapalnego. Jest on często stosowany w połączeniu z innymi metodami leczenia melasmy – Segment jest odzwierciedleniem mądrości ekspertów serwisu Słodki Poradnik.

Kwas traneksamowy jest substancją chemiczną, która działa w celu zahamowania tworzenia melaniny. Blokując produkcję melaniny, zapobiega hiperpigmentacji i pomaga przywrócić barierę ochronną skóry. Ponadto, pomaga zmniejszyć widoczność czerwonych plam i przebarwień spowodowanych ekspozycją na słońce.

Kwas traneksamowy, znany również jako Lysteda, jest syntetyczną pochodną lizyny. Jest zatwierdzony przez FDA do leczenia ciężkich krwawień miesiączkowych i zapobiegania krwawieniu w hemofilii. Zapobiega nadmiernemu krwawieniu poprzez hamowanie rozkładu fibryny, która jest głównym białkiem w skrzepach krwi.

Kwas traneksamowy może być również stosowany jako lek miejscowy w celu zmniejszenia plam starczych. Ten związek chemiczny można znaleźć w kremach nawilżających, kremach i serum, i jest bardzo skuteczny w poprawianiu ciemnych plam i przebarwień. Można go również podać w formie zastrzyku bezpośrednio do skóry, ale powinien to zrobić dermatolog. EGCG

EGCG posiada właściwości antyoksydacyjne i antymelanogenne. Dzięki tym właściwościom może znaleźć zastosowanie jako składnik kosmetyków. Może on poprawić nawilżenie i retencję skóry, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek. Potrzebne są jednak dalsze badania kliniczne z udziałem zdrowych ochotników, aby zweryfikować ochronne działanie EGCG na ludzką skórę.Galusan epigallokatechiny (EGCG) jest obfitym polifenolem występującym w zielonej herbacie. Ten antyoksydant jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Jego działanie polega na hamowaniu produkcji keratyny i wspieraniu tworzenia filagryny w skórze. Filagryna składa kluczowe białka w korneocycie i otoczce rogowej. Białko to odgrywa również istotną rolę w warstwie rogowej naskórka. Wiele osób cierpiących na zapalenie skóry ma niski poziom filagryny. Zwiększenie produkcji filagryny jest ważne w walce z transepidermalną utratą wody.EGCG może również pomóc w leczeniu zaburzeń skórnych wynikających z uszkodzenia przez wolne rodniki. Wolne rodniki to wysoce reaktywne cząsteczki. Nadmierna ich produkcja może powodować stres oksydacyjny. Oprócz właściwości antyoksydacyjnych, EGCG hamuje również produkcję prozapalnych substancji chemicznych. Przewlekły stres i stan zapalny są związane z wieloma przewlekłymi chorobami.Badania wykazały, że EGCG może pomóc zmniejszyć produkcję melaniny w skórze, która powoduje pigmentację. Kilka czynników, w tym trądzik i nadmierna ekspozycja na słońce, może powodować hiperpigmentację. Ponieważ melanina jest naturalnym pigmentem u ludzi, zmniejszenie produkcji melaniny zmniejszy pigmentację. Wykazano, że EGCG i hinokitiol hamują produkcję melaniny w skórze.EGCG, składnik występujący w liściach zielonej herbaty, może pomóc w redukcji pigmentacji. Może on hamować ścieżkę ERK, która prowadzi do nadmiernej pigmentacji w skórze. Potrzebne są jednak dalsze badania, aby potwierdzić te wyniki. W międzyczasie można przyjmować suplementy EGCG lub stosować torebkę z zieloną herbatą na obszar pigmentowany. Domowe sposoby

Wiele naturalnych domowych sposobów na przebarwienia skóry może pomóc zminimalizować ich wygląd. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie mogą one całkowicie go usunąć. Poniżej wymieniono pięć popularnych środków zaradczych, które mogą być skuteczne w przypadku niektórych rodzajów przebarwień. Oliwa z oliwek: Jeśli zostanie zastosowana na dotkniętym obszarze, oliwa z oliwek może zmiękczyć i usunąć martwe komórki skóry. Ponadto, może pomóc dotkniętej skórze złuszczać się.

Inne wpisy:  Jak leczyć przebarwienia skóry u dzieci

Aloe Vera: Aloes zawiera właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, które mogą pomóc przywrócić skórze jej naturalny koloryt. Może również pomóc w walce z promieniami UV i regeneracji nowych komórek skóry. Drzewo sandałowe: Drzewo sandałowe jest doskonałym domowym środkiem na przebarwienia skóry na dłoniach, ponieważ oczyszcza krew. Działa również jako tonik do skóry, chroniąc ją przed szkodliwymi promieniami UV. Wymieszanie proszku z drzewa sandałowego z wodą różaną stworzy gładką pastę. Nałóż ją na dotknięte obszary dwa razy dziennie.

Zielona herbata: Zielona herbata zawiera antyoksydanty, które zwalczają wczesne oznaki starzenia. Pomaga również w detoksykacji i eliminuje toksyny. Możesz stosować ją bezpośrednio na dotknięte obszary w zależności od potrzeb. Możesz również zmieszać ją z sokiem z cytryny i nałożyć na dotknięty obszar.

Inne wpisy:  Jakie są efekty zabiegu wyrównującego koloryt skóry?

Unikaj zbierania plam: Zbieranie plam może nasilić stan zapalny związany z hiperpigmentacją i pogorszyć ich wygląd. Ponadto, im więcej będziesz dłubać w plamach, tym głębiej będą się one pogłębiać. Łatwiej jest je usunąć, jeśli zostaną wcześnie wykryte, a im wcześniej zaczniesz je leczyć, tym lepiej.

Kurkuma: Kurkuma zawarta w kurkumie może skutecznie rozjaśnić kolor skóry i zmniejszyć ciemne plamy. Zawiera również enzym papainę, który pomaga usunąć szkodliwe działanie promieni UV. Kurkuma, jak każda inna przyprawa, jest pełna przydatnych minerałów i właściwości przeciwzapalnych. Codzienne nakładanie kurkumy na dłonie może sprawić, że będą one wyglądać bardziej promiennie.

Melasma

Jednym z produktów, który może pomóc osobom z przebarwieniami skóry na dłoniach jest kwas. Składnik ten działa poprzez ingerencję w komórki produkujące pigment. Jest szczególnie skuteczny w leczeniu przebarwień, które są spowodowane przez światło ultrafioletowe. Ten produkt jest dostępny na Amazon i otrzymał średnią ocenę 4,5 gwiazdki.

Przebarwienia skóry są spowodowane różnymi przyczynami, w tym ekspozycją na słońce, zmianami związanymi z wiekiem, starymi bliznami i innymi czynnikami. Jedną z najczęstszych przyczyn przebarwień skóry jest melasma, czyli ciemna plama na twarzy spowodowana wzrostem produkcji melaniny w skórze. Melasma zazwyczaj dotyka mostka nosa, czoła i górnej wargi.

Zapalenie

Niektóre przypadki zapalenia dłoni mogą być łagodne i możliwe do leczenia w domu, ale ciężkie przypadki często wymagają pomocy medycznej. Może to być oznaką podstawowej choroby ogólnoustrojowej, takiej jak septyczne zapalenie stawów. W takich przypadkach reumatolog może pomóc złagodzić objawy i zapobiec postępowi choroby.

Zapalenie dłoni jest spowodowane zbyt dużą ilością kwasu moczowego w organizmie. Ten nadmiar kwasu moczowego tworzy drobne kryształki, które powodują ból i stan zapalny. Spożywanie alkoholu i niektórych pokarmów może zwiększyć poziom kwasu moczowego we krwi. W rezultacie dłonie mogą stać się czerwone i opuchnięte. Stan ten dotyka częściej mężczyzn niż kobiety i jest zazwyczaj bardziej dotkliwy u osób starszych.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *