Czy aloes jest skuteczny na przebarwienia skóry?

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 04/08/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/08/04 at 10:08 AM
Czy aloes jest skuteczny na przebarwienia skóry?

Jeśli cierpisz z powodu przebarwień skóry, możesz się zastanawiać, czy aloes może pomóc. Możesz go używać do leczenia ciemnych plam i cieni pod oczami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym leczniczym ziole. Możesz znaleźć aloinę i aloesynę w dojrzałych roślinach. Szukaj liści o gładkich, grubych zewnętrznych liściach i spójnym zabarwieniu. Należy również szukać kłujących krawędzi i wewnętrznego żelu.

Leczenie przebarwień skóry za pomocą aloesu

Istnieje kilka sposobów leczenia przebarwień skóry, w tym stosowanie żelu aloesowego lub octu jabłkowego. Są one bezpieczne dla większości zdrowych osób, choć mogą nie wyeliminować całkowicie ciemnych plam. Należy jednak pamiętać, że aloes może powodować wysypkę, jeśli jesteś na niego uczulony. Jeśli doświadczysz wysypki podczas stosowania aloesu, natychmiast przerwij stosowanie. Ocet jabłkowy z cydru zawiera kwas octowy, który może być pomocny w rozjaśnianiu ciemnych plam.

Aloes może być również korzystny w leczeniu hiperpigmentacji, powszechnej choroby skóry, w której złogi pigmentu na skórze są bardziej widoczne niż normalnie. Za ten efekt odpowiada związek aloesin, który może pomóc zmniejszyć hiperpigmentację i zapobiec tworzeniu się melaniny w komórkach skóry. Badania nad wpływem aloesu na hiperpigmentację są jednak ograniczone.

Inne wpisy:  Jak wyrównać koloryt skóry twarzy

Żel aloesowy może być stosowany bezpośrednio na skórę i jest często stosowany w środkach nawilżających skórę. Możliwe jest również stosowanie żelu bezpośrednio na blizny. Wiele kremów nawilżających zawiera aloes, w tym Mario Badescu Aloe Lotion, który twierdzi, że zmniejsza zaczerwienienia, jednocześnie zapobiegając powstawaniu nowych plam.

Aloes może być również spożywany w postaci smoothie. Można go spożywać prosto z rośliny lub zmieszać z owocami cytrusowymi. Żel aloesowy może być również stosowany jako peeling do miejsc z przebarwieniami. Aby być skutecznym, żel aloesowy powinien być stosowany na dotknięte obszary codziennie przez dwa tygodnie.

Leczenie ciemnych plam za pomocą aloesu

Żel aloesowy może być świetnym naturalnym sposobem leczenia ciemnych plam na twarzy. Zawiera on chemiczne alfa-hydroksykwasy, które pomagają rozjaśnić skórę i zmniejszyć hiperpigmentację. Jednak zawsze należy skonsultować się z dermatologiem przed użyciem tego produktu. Alternatywnie, możesz spróbować użyć kremu rozjaśniającego.

Inne wpisy:  Co wyrównuje koloryt skóry?

Aloes zawiera wiele witamin, w tym witaminy A i C, które mogą pomóc w zaniku ciemnych plam na skórze i wyrównać jej koloryt. Aloes może również pomóc zmniejszyć wygląd blizn i śladów po trądziku. Żel zawiera aloinę, związek występujący w liściach rośliny aloesu, który jak wykazano, rozjaśnia ciemne plamy. Aloes jest również nietoksycznym rozwiązaniem dla hiperpigmentacji, co czyni go świetną opcją w leczeniu ciemnych plam.

Żel aloesowy zawiera antyoksydanty, witaminy i minerały, które mogą pomóc wyrównać ton skóry. Najlepsze jest to, że aloes może być stosowany bezpośrednio na dotknięte obszary. Po nałożeniu, należy pozostawić go na 20-30 minut. Gdy skończysz, spłucz letnią wodą. Powtarzaj ten proces codziennie przez pięć dni, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Aloes może być stosowany bezpośrednio na przebarwione obszary skóry. Można go również stosować w postaci żelowego okładu, który zawiera sok z aloesu i starty ogórek. Innym skutecznym zabiegiem jest mieszanie aloesu ze sproszkowanym drzewem sandałowym.

Leczenie ciemnych kręgów wokół oczu za pomocą aloesu

Aloes może pomóc zmniejszyć wygląd ciemnych kręgów wokół oczu. Aloes zawiera aloesynę, która hamuje aktywność tyrozynazy. Ponadto nawilża skórę wokół oczu i pomaga zmniejszyć pigmentację. Ogórek jest również korzystny dla skóry wokół oczu, ponieważ zawiera związki bioaktywne i witaminy, które zmniejszają pigmentację.

Inne wpisy:  Domowe sposoby na przebarwienia skóry

Aloes może być stosowany jako żel miejscowy na dotknięte obszary, aby zmniejszyć ciemne kręgi. Najlepiej jest używać świeżego żelu, ponieważ kupione w sklepie żele często zawierają dodatki i konserwanty. Najlepiej też nie stosować aloesu, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Może on również kolidować z niektórymi lekami. Osoby uczulone na czosnek powinny unikać stosowania aloesu, a osoby wracające do zdrowia po operacji powinny unikać jego stosowania przez co najmniej dwa tygodnie. Aloes można spożywać również w postaci proszków, kapsułek i płynnych koncentratów. Jego dawkowanie jest różne, więc upewnij się, że znajdziesz odpowiednią dla siebie dawkę.

Sok z cytryny jest również dobrym naturalnym składnikiem do leczenia ciemnych kręgów. Sok z cytryny zawiera witaminę C, która pomaga ujędrnić i rozjaśnić skórę. Aloes i cytryna razem to potężne połączenie. Sok z cytryny zawiera również kwas cytrynowy, który napina i złuszcza skórę.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *