Jakie są rodzaje implantów do powiększania piersi?

Paulina Bagała
Paulina Bagała 21/03/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/28 at 10:50 AM
Jakie są rodzaje implantów do powiększania piersi?

Istnieje kilka rodzajów implantów dostępnych do powiększania piersi. Są to implanty solne, wypełnione żelem silikonowym i strukturalne. Twój lekarz omówi z Tobą zalety i wady każdego rodzaju. Dowiesz się również, jak wybrać odpowiedni implant dla swojej wyjątkowej sytuacji.

Strukturalne implanty piersi

W Stanach Zjednoczonych dostępny jest nowy rodzaj implantów piersi, nazywany „strukturalnymi implantami piersi”. Implanty te, opracowane przez chirurga plastycznego, wykorzystują przegrody i wewnętrzne kanały w celu ograniczenia przepływu roztworu soli fizjologicznej. Dzięki temu naśladują one wyglądem i odczuciami naturalną tkankę piersi. Strukturalne implanty piersi Ideal Implant(r) są zatwierdzone przez FDA do powiększania piersi i zapewniają realistyczny wygląd i odczucia.

W przeciwieństwie do implantów z żelem silikonowym, strukturalne implanty piersi są wypełnione solą fizjologiczną. Ten rodzaj wypełniacza jest bardziej sterylny niż żel silikonowy, co czyni go bezpiecznym dla większości kobiet. W rzeczywistości, FDA zatwierdziła ten typ implantu w listopadzie 2014 roku. Implanty te mają kilka zalet w porównaniu z implantami z żelu silikonowego, w tym niższe ryzyko pęknięcia i skurczu kapsuły. Ponadto wymagają one mniejszych nacięć niż implanty z żelu silikonowego.

Wykonuje się nacięcie, aby uzyskać dostęp do obszaru za piersią. W zależności od preferencji chirurga i konturów ciała, nacięcie może być długie lub krótkie. Chirurg będzie musiał również oddzielić tkankę piersi, aby stworzyć kieszonkę. W tej kieszonce znajdą się implanty. Następnie chirurg wprowadzi implanty piersi.

Aby zapewnić pacjentkom najbardziej naturalny wygląd, chirurdzy plastyczni stworzyli nowe implanty piersi zwane „idealnymi implantami”. Są one lepszą opcją niż żel silikonowy, ponieważ łączą naturalny wygląd i odczucia z bezpieczeństwem soli fizjologicznej w środku. Jednak ten nowy implant piersi jest dostępny tylko w niewielkiej liczbie praktyk chirurgii plastycznej. Ośrodek chirurgii plastycznej Summit Medical Group należy do pierwszych praktyk w New Jersey, które oferują ten typ implantu.

Wybór odpowiedniego implantu piersi może być mylący. Istnieje tak wiele różnych kształtów, rozmiarów, materiałów i tekstur. Ważne jest, aby wybrać ten właściwy dla Twojego typu ciała i celów estetycznych. Jeśli jednak obawiasz się, jak implanty wpłyną na Twój komfort i naturalne ruchy, implanty strukturalne są dla Ciebie świetną opcją.

FDA zatwierdziła niedawno nowe implanty piersi o ustrukturyzowanych kształtach i właściwościach. Chociaż implanty te oferują naturalnie wyglądające rezultaty, mogą nie być bezpieczne dla kobiet, które chcą karmić piersią. Implanty z żelu silikonowego nie zapobiegną zwiotczeniu lub wyglądowi starzenia się, ale dadzą kobiecie bardziej atrakcyjny kształt. Mogą one również utrudnić kobietom wykonywanie badań mammograficznych. Ze względu na to ryzyko, ważne jest, aby omówić powiększanie piersi ze swoim chirurgiem plastycznym.

Inne wpisy:  Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Zarówno implanty solne, jak i silikonowe wiążą się z ryzykiem. Podczas gdy implanty solne są bezpieczniejsze i wymagają mniejszego nacięcia, są mniej realistyczne. Są one również mniej prawdopodobne, aby wyciekły w kieszeni implantu piersi. Jeśli tak się stanie, organizm wchłonie sól fizjologiczną.

Kobiety, które są niezadowolone z kształtu swoich piersi, powinny skonsultować się z certyfikowanym przez zarząd chirurgiem plastycznym na temat dostępnych opcji. Lekarz może zaoferować wiele rodzajów implantów piersi i pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru. Decyzja może być przytłaczająca. Wybór odpowiedniego implantu ma kluczowe znaczenie dla Twojego zdrowia i wyglądu.

Implanty wypełnione żelem silikonowym

Pacjentki poddawane zabiegowi wszczepienia implantów piersi wypełnionych żelem silikonowym w celu powiększenia piersi powinny być świadome ryzyka z nimi związanego. Implanty te mogą prowadzić do istotnych powikłań miejscowych, które mogą obejmować skurcz kapsularny, reoperację lub pęknięcie implantu. Wiele kobiet doświadcza również bólu, asymetrii, bliznowacenia i infekcji. Aby zapobiec tym powikłaniom, kobiety powinny kontynuować rutynowe badania kontrolne i badania MRI.

Kobiety, które otrzymały implanty wypełnione żelem silikonowym powinny regularnie wykonywać badania mammograficzne i ultrasonograficzne. Powinny wykonywać te badania co najmniej dwa razy w roku, a badania MRI co dwa do trzech lat. Skany te powinny wykryć pęknięte implanty i powinny być obserwowane przez chirurga.

Kobiety z implantami powinny być również świadome oznak chorób autoimmunologicznych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów i zespołu Sjogrena. Objawy tych chorób obejmują zaczerwienienie i napięcie skóry, obrzęk węzłów chłonnych oraz ból stawów. Chociaż choroby te występują rzadko, powinni być świadomi ryzyka związanego z implantami wypełnionymi silikonem.

FDA reguluje kwestię implantów piersi wypełnionych żelem silikonowym, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentek. Pacjentki mogą zapoznać się z etykietą zatwierdzonych implantów piersi na stronie internetowej FDA. Ponadto FDA przeprowadza badania po zatwierdzeniu, aby ocenić bezpieczeństwo i działanie implantu. Badania te dostarczają wyników klinicznych i mogą pomóc lekarzom w ustaleniu, czy implanty wypełnione żelem silikonowym są odpowiednie dla ich pacjentów.

Inne wpisy:  Powiększanie piersi - przeszczep tłuszczu i transfer tłuszczu

Badania wykazały, że implanty silikonowe mogą migrować i krwawić. Może to prowadzić do powikłań, takich jak rak. Ponadto silikonowe implanty piersi mogą być istotną przyczyną siniaków i blizn. W niektórych przypadkach silikonowe implanty piersi mogą być tak duże, że silikony mogą wyciekać z kapsuły silikonowej.

Chociaż FDA nie ustaliła jeszcze ostatecznych danych dotyczących tych zagrożeń, nadal należy pamiętać, że obecność silikonu w płynach ustrojowych nie musi wskazywać na zwiększone ryzyko wystąpienia choroby tkanki łącznej. Do czasu ustalenia bezpieczeństwa implantów silikonowo-żelowych kobiety powinny unikać silikonowych implantów piersi i zdecydować się na bezpieczniejszą opcję, jaką jest rekonstrukcja autologiczna.

Inną opcją dla implantów piersi wypełnionych silikonem jest implant przegrodowy. Implanty te charakteryzują się strukturą półkową z wieloma warstwami, które umożliwiają przepływ soli fizjologicznej w różnych kierunkach. Implanty te są często stosowane w chirurgii rekonstrukcyjnej, a także ze względów kosmetycznych. Są one również znane jako implanty Natrelle 410.

Jeśli implant wypełniony silikonem pęknie, materiał żelowy może wyciec do otaczającej go kieszeni. Jednak w większości przypadków materiał żelowy pozostaje w kapsule blizny, która tworzy się naturalnie wokół implantu. Chociaż żel silikonowy może potencjalnie migrować do tkanki piersi, nie migrował jeszcze do innych obszarów ciała.

Innym potencjalnym problemem jest falowanie. Jest to mniej powszechne, gdy żele silikonowe mają gładkie ścianki. Jednakże, gdy implanty są niskoprofilowe, możliwe jest wystąpienie falowania. Użycie implantu z żelu silikonowego o gładkich ściankach jest najlepsze, jeśli pacjentka jest szczupła i nie ma dużo tłuszczu. Implanty solne

Implanty solne do powiększania piersi są popularną alternatywą dla implantów wypełnionych silikonem. Implanty te są wypełnione sterylną solą wodną i mogą być wstępnie wypełnione przed operacją lub wypełnione podczas operacji. Są one zatwierdzone przez FDA i są bardzo trwałe. Są również mniejsze, co pozwala chirurgom na wykonanie mniejszego nacięcia.

Implanty z żelu silikonowego po raz pierwszy stały się popularne pod koniec lat sześćdziesiątych. Od tego czasu przeszły przez kilka generacji zmian i ulepszeń. Na początku lat 90. opracowano implanty wypełnione solą fizjologiczną, aby wypełnić lukę po silikonie. W ciągu ostatnich 20 lat dokonano wielu postępów, a najnowsza generacja implantów silikonowych ma większe wypełnienie niż poprzednia. Te nowsze implanty mają również więcej usieciowanych cząsteczek silikonu, dzięki czemu są sztywniejsze.

Jedną z głównych różnic pomiędzy implantami silikonowymi a solnymi jest to, że implanty solne są bardziej kompatybilne z ciałem. W rezultacie czują się bardziej naturalnie i dają bardziej atrakcyjne rezultaty. Pacjentki zainteresowane implantami solankowymi powinny umówić się na konsultację z dr Warnock, aby omówić wady i zalety tej procedury.

Implanty solne są również mniej podatne na powstawanie widocznych blizn. Można je również łatwo modyfikować. W przeciwieństwie do implantów silikonowych, implanty solne są wypełniane podczas zabiegu, a chirurdzy mogą zwiększać lub zmniejszać ich rozmiar w zależności od potrzeb. Implanty te są również dostępne w niskich, umiarkowanych i wysokich profilach. Profile te wpływają na odległość piersi od ściany klatki piersiowej.

Zarówno implanty solne, jak i silikonowe wiążą się z ryzykiem. Implanty solne mogą powodować falowanie, czyli sytuację, w której implant znajduje się zbyt blisko skóry i staje się widoczny. Może to wpłynąć na wielkość i kształt piersi. Z drugiej strony, implanty silikonowe mają bardzo małe ryzyko falowania. Ponieważ żel silikonowy jest gęstszy, jest mniej prawdopodobne, że wytworzy nieregularną teksturę.

Operacja powiększenia piersi jest niezwykle osobistą decyzją. Pacjenci powinni być pewni, że mają realistyczne oczekiwania przed poddaniem się zabiegowi. Muszą być w dobrym stanie zdrowia i mieć zdrowe, w pełni rozwinięte piersi przed zabiegiem. Ponadto muszą mieć co najmniej 18 lat. Ponadto, zabieg ten może znacząco zmienić obraz ciała danej osoby i jej wygląd fizyczny.

Pacjentki rozważające operację powiększenia piersi powinny wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem board. Mogą skorzystać z wyszukiwarki American Society of Plastic Surgeon, aby znaleźć chirurga plastycznego w swojej okolicy. Pacjenci powinni również poprosić o obejrzenie zdjęć przed i po poprzednich pacjentach lekarza, aby uzyskać lepsze wyobrażenie o tym, czego można się spodziewać. Powinni również współpracować z chirurgiem, aby wybrać najlepszy typ implantu. Zarówno implanty silikonowe, jak i solne są bezpieczne dla większości pacjentów.

Ogólnie rzecz biorąc, implanty silikonowe są bardziej naturalnie wyglądającą opcją. Naśladują one elastyczność i ciężar naturalnej piersi kobiety. Z drugiej strony, implanty solne mogą mieć mniej naturalny wygląd i częściej wykazują oznaki widocznego marszczenia się implantu.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *