Jak leczyć podwójny podbródek

Agata Dojada
Agata Dojada 21/01/2022
Ostatnia aktualizacja 2023/12/13 at 8:53 PM
Czy istnieje krem na podwójny podbródek?

Istnieje kilka metod, aby zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Należą do nich ćwiczenia, diety i chirurgii kosmetycznej. Jeśli chcesz leczyć swój podwójny podbródek, spróbuj zrobić ćwiczenia szyi. Celują one w mięśnie na szyi i twarzy i mogą pomóc w spalaniu tłuszczu. Te ćwiczenia mogą pomóc Ci stracić podwójny podbródek, ale upewnij się, że rozgrzewasz się przed rozpoczęciem. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś wykonywać ćwiczenia w ruchu okrężnym, pracując mięśnie szyi z jednej strony na drugą.

Ćwiczenie

Jedno ćwiczenie na podwójny podbródek, które jest bardzo skuteczne, to „wyciskanie piłki” – Cytat ten oddaje bogactwo myśli specjalistów portalu https://tematyczniekosmetycznie.pl. Aby wykonać to ćwiczenie, powinieneś siedzieć i mieć w pobliżu małą piłkę tenisową. Trzymaj piłkę pod brodą i wypychaj ją na zewnątrz zdecydowanym, spokojnym ruchem. Powtarzamy to ćwiczenie od 10 do 30 razy.

To ćwiczenie tonizuje mięśnie pod brodą. Pomaga również ujędrnić skórę wokół szczęki. Wykonywanie tych ćwiczeń codziennie to świetny sposób na zmniejszenie widoczności podwójnego podbródka. Choć może nie wyeliminować całkowicie podwójnego podbródka, to zmniejszy jego rozmiar i zredukuje tłuszcz, który powoduje, że wyglądasz na obwisłą i pełną.

Ćwiczenia na podwójny podbródek nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Ćwiczenia na podbródek mogą być wykonywane bezpośrednio w zaciszu własnego domu. Te proste ćwiczenia są idealne do poprawy postawy i redukcji tłuszczu w podbródku. Możesz również wykonywać te ćwiczenia jako uzupełnienie niechirurgicznego leczenia.

Innym ćwiczeniem na podwójny podbródek jest ćwiczenie ptaka dziobiącego. Jest ono podobne do ćwiczenia „pochylania głowy”, ale wymaga poruszania szyją podczas wymawiania litery „Q”. Kiedy skończysz, twoje zęby będą wyszczerzone i powinieneś powtarzać to ćwiczenie pięć do sześciu razy dziennie.

Istnieje wiele przyczyn powstawania podwójnego podbródka. Może być on dziedziczony, może być też wynikiem złej diety lub obwisłej skóry. Aby zapobiec tej dolegliwości, najlepiej zastosować zdrową dietę, bogatą w świeże owoce i warzywa oraz pełne ziarna. Oprócz dobrej diety, ćwiczenia również pomogą Ci zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Ćwiczenia na podwójny podbródek mogą pomóc wzmocnić mięśnie w szyi i linii szczęki, co skutkuje silniejszą i jędrniejszą linią szczęki. A co najważniejsze, mogą być wykonane w prawo w domu i może zacząć pokazywać wyniki w ciągu miesiąca.

Inne wpisy:  Czy masaż podwójnego podbródka pomaga?

Dieta

Naturalna dieta może pomóc Ci zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Należy unikać przetworzonej i smażonej żywności, jak również żywności o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu. Zamiast tego, jeść dużo świeżych owoców i warzyw, oliwy z oliwek i orzechów. Powinnaś także spróbować jeść ryby i inne pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które są dobre dla Twojej skóry.

Możesz również spróbować jeść surowe pokarmy. To pomoże Ci schudnąć i upiększyć Twoje ciało od wewnątrz. Nadwaga może również prowadzić do podwójnego podbródka, więc poprawa diety i regularne ćwiczenia pomogą Ci pozbyć się nadmiaru tłuszczu i zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka.

Nadmiar tłuszczu jest najczęstszą przyczyną podwójnego podbródka. Jeśli przytyłaś, nagromadzony tłuszcz będzie widoczny na Twojej twarzy, zwłaszcza pod podbródkiem. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że przytyłaś, ale faktem jest, że zauważasz wybrzuszenie pod brodą.

Chociaż nie ma idealnej diety do leczenia podwójnego podbródka, utrata wagi i spożywanie bardziej odżywczej diety pomoże. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, to regularnie ćwiczyć i ograniczyć ilość przetworzonej i rafinowanej żywności, którą spożywasz. Również, praktyka kontroli porcji, jak zbyt wiele z dobrej rzeczy może spowodować podwójny podbródek. Nawet najzdrowsze diety mogą okazać się nieskuteczne, jeśli nie będziesz ich przestrzegać.

Dieta, którą wybierzesz, powinna być oparta na zaleceniach Twojego lekarza. Twój lekarz będzie w stanie odnieść się do wszelkich problemów zdrowotnych i wydać zalecenie dotyczące tego, ile musisz schudnąć. Twój lekarz może również zalecić plan diety, który pasuje do Twojego stylu życia. Jeśli martwisz się o swój podwójny podbródek i nie jesteś w stanie schudnąć stosując się do planu diety, Twój lekarz może zalecić procedury inwazyjne.

Liposukcja

Liposukcja jest najczęstszą metodą chirurgicznego leczenia podwójnego podbródka. Polega ona na wykonaniu małego nacięcia pod brodą i użyciu cienkiej, pustej w środku rurki do rozbicia tłuszczu i odessania go. Procedura ta jest bardziej inwazyjna niż inne zabiegi kosmetyczne, takie jak Kybella lub CoolSculpting, i zazwyczaj wymaga jednego lub dwóch tygodni przestoju. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych operacji kosmetycznych, liposukcja wymaga tylko jednej procedury.

Zabieg wykonywany jest w gabinecie lekarskim i polega na wprowadzeniu pod skórę rurki. Po wprowadzeniu rurki, środek znieczulający jest wstrzykiwany w obszar tłuszczu. Roztwór ten działa w celu zmiękczenia i rozluźnienia tkanki tłuszczowej i zminimalizowania siniaków. Następnie chirurg użyje sondy VASER, aby zemulgować tkankę tłuszczową i delikatnie ją usunąć.

Inne wpisy:  Joga twarzy na podwójny podbródek

Podniesienie szyi to kolejna procedura chirurgiczna stosowana w leczeniu podwójnego podbródka z tłuszczem i nadmiarem skóry. Procedura ta może usunąć nadmiar zwiotczałej skóry i napiąć luźne mięśnie szyi. Jest to bardzo skuteczna metoda leczenia podwójnego podbródka i często jest łączona z liposukcją w celu poprawy wyników. Pacjenci muszą liczyć się z okresem przestoju po zabiegu, ale większość z nich wraca do swoich normalnych zajęć w ciągu tygodnia.

Jeśli wolisz uniknąć operacji lub liposukcji, inną niechirurgiczną opcją są zastrzyki Kybella, które rozbijają komórki tłuszczowe pod podbródkiem. Zabieg trwa zaledwie 15 minut i jest bezbolesny. Po zabiegu pojawi się jednak pewien obrzęk. Czas rekonwalescencji jest jednak krótki, a rezultaty mogą być trwałe. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, może być konieczne przeprowadzenie kilku zabiegów Kybella.

Liposukcja jest zabiegiem, który można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Okres rekonwalescencji po tym zabiegu wynosi około sześciu do trzech miesięcy. Najlepsze wyniki pojawią się w ciągu sześciu do trzech miesięcy po zabiegu. W zależności od ilości tłuszczu, który chcesz usunąć, możesz potrzebować wielu zabiegów. Średni koszt wielu zabiegów to 1,200 do 1,800 dolarów. Może to być droższe niż koszt liposukcji podbródka.

Kybella

Kybella do leczenia podwójnego podbródka to niechirurgiczna procedura, która działa poprzez niszczenie komórek tłuszczowych w obszarze podbródka. Gdy te komórki są zniszczone, nie mogą się zregenerować. W związku z tym, twój podbródek nie będzie wyglądał na opadnięty po zabiegu. Mogą jednak wystąpić niewielkie efekty uboczne, takie jak obrzęk i zasinienie. Efekty te ustępują zazwyczaj w ciągu jednego do dwóch tygodni. Poważniejsze efekty uboczne to uszkodzenie nerwu w szczęce lub osłabienie mięśni twarzy. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych efektów ubocznych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Podczas zabiegu Kybella, kwas deoksycholowy jest wstrzykiwany do skóry. Zastrzyki są wykonywane w kilku miejscach wzdłuż linii szczęki i pod brodą. Podczas konsultacji dermatolog określi najbardziej idealne miejsca do wstrzyknięć. Ogólnie rzecz biorąc, na jedną sesję potrzeba około 50 zastrzyków.

Inne wpisy:  Drugi podbródek u dziecka - czy to normalne?

Koszt zabiegu Kybella zależy od liczby sesji potrzebnych do całkowitego wyeliminowania podwójnego podbródka. Jednak koszt będzie się różnić w zależności od celów i ilości tłuszczu podmentalnego, który masz. Zaleca się, aby mieć co najmniej trzy lub cztery sesje Kybella, aby zobaczyć optymalne wyniki. Nie powinieneś przybierać na wadze podczas zabiegu, aby uniknąć nawrotu podwójnego podbródka.

Kybella to zatwierdzony przez FDA zabieg niechirurgiczny. Jest on wykonywany przez lekarza w gabinecie, a większość pacjentów widzi rezultaty po sześciu zabiegach. W przeciwieństwie do niektórych innych zabiegów, Kybella jest bezpieczna i skuteczna i może pomóc Ci zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka.

CoolSculpting

Jeśli masz podwójny podbródek, CoolSculpting może być dla Ciebie odpowiedni. Zabieg ten jest nieinwazyjnym, niechirurgicznym sposobem na wygładzenie zwiotczałej tkanki i poprawę wyglądu. Zabieg trwa zazwyczaj 45 minut i może wymagać kilku sesji. Aby uzyskać najbardziej naturalnie wyglądające rezultaty, stosuje się mini aplikator CoolSculpting.

Zabieg ten jest bezpieczny i skuteczny, a większość pacjentów odczuwa niewielki lub żaden dyskomfort. Procedura wykorzystuje aplikator do wystawienia komórek tłuszczowych na działanie temperatury od 39 do 41 stopni Fahrenheita. Nie powoduje to żadnego bólu, choć niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucie podczas zabiegu. Po zabiegu CoolSculpting pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć. Czas przestoju jest minimalny.

Zabieg jest dopuszczony przez FDA i może być stosowany w leczeniu do dziewięciu różnych obszarów ciała. Może powodować tymczasowy obrzęk i zdrętwienie. Może również powodować pewne siniaki i zaczerwienienie po zabiegu. Procedura jest jednak bezpieczna i skuteczna, a pacjenci mogą osiągnąć pożądane rezultaty w ciągu jednej lub dwóch sesji.

Przed zabiegiem CoolSculpting obszar jest sterylizowany. Następnie na skórę nakładana jest żelowa podkładka. Aplikator jest zaprojektowany tak, aby celować w złogi tłuszczu wzdłuż linii szczęki. Następnie zasysa on skórę, emitując kontrolowane zimno do docelowych komórek tłuszczowych. Oprócz zamrażania komórek tłuszczowych, otaczająca skóra jest schładzana do komfortowej temperatury, dzięki czemu zabieg jest wygodny.

CoolSculpting na podwójny podbródek to stosunkowo nowa procedura usuwania niechcianego tłuszczu pod brodą. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod chirurgicznych, CoolSculpting jest nieinwazyjny i bezpieczny. Zabieg może usunąć od 20% do 80% problematycznych komórek tłuszczowych. A zabieg jest bardzo przystępny cenowo.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *