Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 10/10/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/10/10 at 6:29 AM
Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Niektórzy ludzie mają dziedziczną skłonność do posiadania dodatkowego tłuszczu pod brodą. Kilka powodów może wyjaśnić, dlaczego masz dodatkowy tłuszcz pod brodą. Otyłość i genetyka są zarówno potencjalnymi czynnikami. Niedbałość skóry jest kolejną możliwą przyczyną. Z czasem możesz mieć słaby mięsień podbródka i szyi, co może sprawić, że skóra w tym obszarze straci elastyczność.

Otyłość

Otyłość jest czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju podwójnego podbródka. Problem ten można wyleczyć stosując odpowiednią dietę i nawyki stylu życia. Ważne jest, aby pozostać aktywnym fizycznie i stosować zrównoważoną dietę, aby utrzymać swoją wagę. Twój styl życia będzie miał bezpośredni wpływ na Twoje zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. Stosując się do tych wskazówek, możesz zredukować swój podwójny podbródek i ogólnie poprawić swoje zdrowie.

Otyłość również powoduje powstawanie złogów pod brodą. Osoby otyłe są bardziej narażone na rozwój podwójnego podbródka niż osoby nieotyłe. Należy pamiętać, że utrata wagi nie usunie złogów pod brodą, ale sprawi, że łatwiej znikną. Jeśli masz nadwagę, możesz wykorzystać parametry wskaźnika masy ciała, aby określić swoją idealną wagę.

Chociaż nie ma jednego lekarstwa na otyłość, istnieje kilka naturalnych metod leczenia zmniejszających podwójny podbródek. Zmiany stylu życia, takie jak zwiększenie spożycia warzyw, używanie oleju kokosowego do gotowania oraz codzienne picie soku z cytryny lub świeżego aloesu, mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu podwójnego podbródka. Inne zabiegi obejmują lipolizę, która wykorzystuje ciepło z zabiegów laserowych do usuwania tłuszczu z obszaru podbródka.

Genetyka może być również przyczyną podwójnego podbródka. Kobiety o krótkiej linii szczęki mogą być podatne na posiadanie podwójnego podbródka. Również zła postawa może sprawić, że podwójny podbródek będzie bardziej widoczny. Taka gibka postawa osłabia również mięśnie szyi i podbródka, co skutkuje obwisłą skórą.

Podwójny podbródek może być spowodowany przez wiotką skórę i nadmiar komórek tłuszczowych. Utrata wagi niekoniecznie zmniejszy podwójny podbródek, ale utrzymanie zdrowej wagi jest niezbędne do zachowania dobrego profilu. Dobrym pomysłem jest konsultacja z dietetykiem lub trenerem personalnym, jeśli masz nadwagę. Zwiększenie aktywności fizycznej pomoże tonować szyję i linię szczęki. Pływanie i aerobik to doskonałe ćwiczenia na redukcję podwójnego podbródka.

Inne wpisy:  Czy operacja podwójnego podbródka długo się goi?

Genetyka

Niektórzy ludzie są genetycznie predysponowani do uzyskania podwójnego podbródka. Może się tak stać, ponieważ mają recesywny podbródek lub ich linia szczęki jest zbyt słaba. Ponadto, zwiększenie ilości tłuszczu lub zmniejszenie elastyczności skóry może również prowadzić do powstania podwójnego podbródka. Osoby szczupłe mogą również uzyskać podwójny podbródek z powodu złej postawy lub starości.

Na szczęście istnieją zabiegi, które mogą być stosowane w celu zmniejszenia lub usunięcia tłuszczu pod brodą. Niektórzy ludzie używają zastrzyków, aby wyeliminować ten problem. Jednak dieta i ćwiczenia mogą nie wystarczyć, aby pozbyć się tłuszczu w tym obszarze. W takich przypadkach ekspert w naszym biurze będzie mógł określić, czy Kybella jest odpowiednim rozwiązaniem. Procedura ta może być dość skuteczna. Jednak zabieg może pomóc jedynie w usunięciu tłuszczu ze złogów tłuszczu pod brodą i nie usuwa istniejącej tkanki skórnej.

Dieta, która zawiera dużo wody jest również dobrym sposobem na zmniejszenie rozmiaru podwójnego podbródka. Uzyskanie wystarczającej ilości wody w ciągu dnia może pomóc Ci spalić więcej tłuszczu. Ponadto, spożywanie dużej ilości pokarmów bogatych w wodę, takich jak ogórki i melony, pomaga organizmowi skuteczniej wypłukiwać toksyny. Mezoterapia jest kolejną opcją, ale może to zająć do 6 miesięcy, aby pracować, i należy skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do tej procedury.

Podniesienie dolnej części twarzy/szyi to kolejna opcja dla osób z podwójnym podbródkiem. Procedura ta wykorzystuje substancję rozpuszczającą tłuszcz zwaną kwasem deoksycholowym. Po zabiegu należy poddać się 10-dniowemu okresowi rekonwalescencji. Procedura ta jest najlepiej wykonywana przez bardzo doświadczonego lekarza, który wie, co robi.

Wiek

Jeśli masz ponad trzydzieści lat, możesz mieć dodatkowy podbródek. Starzenie się skóry powoduje, że traci ona swoją elastyczność i wytrzymałość, czego efektem jest podwójny podbródek. Dobrym sposobem zapobiegania temu problemowi jest unikanie ekspozycji na słońce. Słońce sprawia, że skóra szybciej się starzeje.

Inne wpisy:  Czy istnieją urządzenia do masażu podwójnego podbródka?

Istnieją pewne niechirurgiczne zabiegi, które mogą pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Botox można wstrzyknąć w skórę, aby wygładzić drobne linie i zmarszczki. Również spożywanie pokarmów o dużej zawartości wody, takich jak ogórki i jabłka, może poprawić napięcie i jędrność skóry. Możesz także stosować maseczki do twarzy zawierające kofeinę lub białka jaj.

Genetyka może również odgrywać rolę w rozwoju podwójnego podbródka. Niektórzy ludzie są bardziej narażeni na jego rozwój, jeśli mają duży podbródek lub wyższy procent tkanki tłuszczowej. Wiek może również prowadzić do utraty skóry i gromadzenia się nadmiaru tłuszczu wokół podbródka.

Jeśli masz nadwagę, możesz mieć nagromadzony nadmiar tłuszczu wokół szyi i pod szczęką. Ten rodzaj tłuszczu jest prawie niemożliwy do usunięcia poprzez samą dietę i ćwiczenia. Dr Gae Rodke wykonuje zabiegi usuwania podwójnego podbródka przy użyciu systemu SculpSure(r), zabiegu medycznego, który rozpuszcza tłuszcz z podbródka i nadaje mu młodzieńczy wygląd.

Posiadanie podwójnego podbródka nie jest cechą pożądaną, ale może być spowodowane genetyką lub nadwagą. Podwójny podbródek związany z genetyką nie jest łatwy do wyleczenia, dlatego w razie obaw należy skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej.

Niedbałość skóry

Podwójny podbródek, czyli tłuszcz podpoliczkowy, może być spowodowany niedbałością skóry. Skóra staje się luźna z powodu starzenia, a tłuszcz gromadzi się pod brodą. Waga jest głównym czynnikiem powodującym powstawanie podwójnego podbródka, jednak genetyka i starzenie się organizmu również mogą odgrywać rolę.

Niektóre osoby są genetycznie predysponowane do wystąpienia podbródka. Jednak predyspozycje genetyczne nie są przeznaczeniem, a styl życia może wpływać na szanse rozwoju tej przypadłości. Twój codzienny tryb życia, dieta i poziom stresu mogą wpływać na sposób funkcjonowania Twojego organizmu. Postaraj się ograniczyć stres i zmniejszyć poziom kortyzolu.

Inne wpisy:  Fryzury, które zamaskują drugi podbródek

Poza genetyką, Twoja waga i postawa są czynnikami przyczyniającymi się do rozwoju podwójnego podbródka. Zła postawa i długotrwałe korzystanie z telefonu może osłabić mięśnie wokół podbródka i szyi, co może spowodować zwiotczenie skóry.

Podwójny podbródek może być spowodowany obwisłą skórą pod brodą. Ta pełnia sprawia, że wyglądasz starzej i mniej atrakcyjnie. Chociaż nadwaga i brak aktywności fizycznej są częstymi przyczynami powstawania podwójnego podbródka, istnieją również inne przyczyny, takie jak genetyka i niedoczynność tarczycy.

Zła postawa

Jednym z głównych powodów, dla których możesz mieć podwójny podbródek, jest zła postawa. Zła postawa osłabia mięśnie szyi i podbródka, przez co podbródek wygląda na podwójny. Może to być również dziedziczne. Zrzucenie dodatkowego tłuszczu pod brodą może być trudne, ale możesz sprawić, że będzie on wyglądał szczuplej, unikając garbatej postawy.

Jeśli masz podwójny podbródek, powinieneś podjąć kroki w celu skorygowania swojej postawy. Zła postawa może prowadzić do osłabienia mięśni twarzy i szyi, co powoduje zwiotczenie skóry. Dobrym sposobem na skorygowanie postawy jest wyprostowanie kręgosłupa i rozciągnięcie szyi. Dzięki temu podwójny podbródek nie stanie się bardziej widoczny. Zła postawa może również prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, więc upewnij się, że ćwiczysz prawidłową postawę, aby tego uniknąć.

Wypracowanie prawidłowej postawy pomoże Ci zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Kiedy jesteś pochylony, bardziej obciążasz mięśnie szyi i podbródka. Z powodu dodatkowego obciążenia mięśnie podbródka stają się słabsze i mniej elastyczne. To sprawi, że Twój podbródek będzie wyglądał na podwojony, a Ty będziesz wydawać się starsza. Zła postawa to jedna z największych przyczyn powstawania podwójnego podbródka.

Inną główną przyczyną podwójnego podbródka jest genetyka. Możesz się z nim urodzić, ale jeśli masz nadwagę, możesz mieć dodatkowy tłuszcz zgromadzony w okolicy szyi i podbródka. Często zdarza się również, że z wiekiem skóra traci swoją elastyczność. Szyja i podbródek to dwa najbardziej widoczne miejsca, w których pojawia się luźna skóra.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *