Drugi podbródek u dziecka – czy to normalne?

Paulina Bagała
Paulina Bagała 04/04/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/28 at 10:50 AM
Drugi podbródek u dziecka - czy to normalne?

Jeśli Twoje dziecko ma drugi podbródek, możesz się zastanawiać, czy to normalne. Ten artykuł dostarczy Ci więcej informacji na temat tego stanu, jak również możliwości leczenia. Stan ten jest spowodowany mutacją genetyczną. Jeśli występuje w młodym wieku, objawy mogą wskazywać, że dziecko jest genetycznie predysponowane do tego stanu. Zaburzenie może być również nazywane progerią.

drugi podbródek u dziecka

Drugi podbródek u dziecka jest całkowicie normalny i często nie jest powodem do niepokoju. Stan ten jest wynikiem utraty definicji kości szczęki i tkanki miękkiej pod brodą. Istnieją dwie powszechne przyczyny tego stanu. Po pierwsze, dziecko może urodzić się z dwoma podbródkami, ale drugi podbródek może również wystąpić u dzieci, które po urodzeniu miały niższy podbródek.

Przyczyny drugiego podbródka

Najczęstszą przyczyną drugiego podbródka jest nadmiar tłuszczu. Tłuszcz ten jest zwykle nabywany w wyniku przyrostu masy ciała, a następnie odkłada się na twarzy i pod brodą. Osoby o większych gabarytach mogą nie zauważyć tego wzrostu. Może to być również spowodowane genetyką. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod leczenia podwójnego podbródka.

Zabiegi niechirurgiczne obejmują zastrzyki z botoksu. Zabiegi te mogą zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka poprzez tymczasowe lub trwałe rozluźnienie niektórych mięśni na szyi i linii żuchwy. Mogą one jednak nie przynosić rezultatów tak szybko, jak zmiana stylu życia. Dla bardziej dramatycznych wyników, dziecko może potrzebować poddać się leczeniu chirurgicznemu. Zabiegi różnią się rodzajem i lokalizacją, ale celem jest zmniejszenie wyglądu podwójnego podbródka.

Inne wpisy:  Jaki jest efekt operacji na podwójny podbródek?

Inną opcją jest zabieg mezoterapii. Ten mało inwazyjny zabieg polega na wstrzyknięciu do skóry niewielkich ilości związków rozpuszczających tłuszcz. Jednym z zatwierdzonych przez FDA leków do wstrzykiwania jest kwas deoksycholowy. Pomaga on organizmowi wchłaniać tłuszcz i może trwać nawet sześć miesięcy. Musisz jednak wybrać lekarza, który ma doświadczenie w tej procedurze, ponieważ może być ona niebezpieczna, jeśli nie zostanie wykonana prawidłowo.

Inne zabiegi na podwójny podbródek obejmują utratę nadmiernej wagi i ćwiczenia. Zdrowy styl życia jest ważny, aby zapobiec drugiemu podbródkowi u dziecka. Utrata wagi jest skutecznym sposobem na zmniejszenie tego problemu. Ćwiczenia mogą pomóc wzmocnić wiele mięśni twarzy, co może zmniejszyć wygląd drugiego podbródka. Dobra pielęgnacja skóry i zdrowa dieta również korzystnie wpływają na wygląd podwójnego podbródka.

Zła postawa może być czynnikiem przyczyniającym się do powstania drugiego podbródka. Nieprawidłowa postawa może powodować utratę elastyczności skóry i tworzenie się dodatkowej warstwy tłuszczu pod brodą. Ćwiczenia mogą również pomóc w redukcji tłuszczu pod brodą. Dobry program ćwiczeń powinien obejmować rozciąganie i wzmacnianie mięśni szyi i podbródka.

Podczas gdy dieta i ćwiczenia są najlepszymi sposobami leczenia podwójnego podbródka, żaden zabieg nie wyeliminuje go z dnia na dzień. Będziesz musiał trzymać się go i być konsekwentny w swoich wysiłkach. Pierwszym krokiem jest wprowadzenie zmian w zdrowym stylu życia. Ćwicz co najmniej 45 minut dziennie i jeść więcej warzyw, owoców i pełnych ziaren. Ponadto jedz więcej chudego białka. Dostępne są również zabiegi chirurgiczne, które są skuteczne w zmniejszaniu wyglądu podwójnego podbródka.

Inne wpisy:  Czy laseroterapia likwiduje drugi podbródek?

Istnieje wiele przyczyn podwójnego podbródka, w tym genetyka. Ważne jest, aby szukać pomocy medycznej, jeśli stan ten rozwija się nagle. Przyrost masy ciała i zła dieta również mogą przyczynić się do rozwoju podwójnego podbródka. Również, starzenie się może spowodować podwójny podbródek.

Możliwości leczenia drugiego podbródka

Metody niechirurgiczne obejmują zastrzyki z botoksu i zabiegi napinające skórę. Botox jest wstrzykiwany do mięśni szyi i linii szczęki, aby zminimalizować wygląd podwójnego podbródka. Zabiegi niechirurgiczne mogą również podnieść skórę szyi i linii żuchwy oraz zwiększyć produkcję kolagenu.

Operacja podniesienia szyi to kolejna opcja leczenia drugiego podbródka u dziecka. Procedura ta działa poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z szyi i dokręcanie mięśni szyi. Jest to zabieg ambulatoryjny i może przynieść dobre rezultaty. Czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj od jednego do dwóch tygodni.

Kybella to kolejna opcja leczenia iniekcyjnego w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest ona zatwierdzona przez Food and Drug Administration (FDA) do obkurczania niechcianego tłuszczu. Kybella jest stosowany samodzielnie lub z Botoxem, aby rozluźnić mięśnie szyi i rozpuścić komórki tłuszczowe. Zabieg kosztuje od 900 do 1000 dolarów i może wymagać kilku sesji.

Inną opcją leczenia jest liposculpture, który obejmuje wykorzystanie laserów do usuwania nadmiaru tłuszczu z okolic podbródka. Procedura ta może nie zapewnić trwałe rezultaty, ale może znacznie zmniejszyć wygląd drugiego podbródka u dziecka. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji na temat liposculpture.

Inne wpisy:  Drugi podbródek u mężczyzn - jak leczyć?

Podstawową opcją chirurgiczną w przypadku podwójnych podbródków jest liposukcja. Zabieg polega na wykonaniu małego nacięcia i wprowadzeniu smukłej rurki w celu rozbicia komórek tłuszczowych pod brodą. Tłuszcz jest następnie odsysany z ciała. Liposukcja wymaga jednak dłuższego czasu rekonwalescencji niż CoolSculpting czy Kybella. Po liposukcji pacjenci muszą nosić pasek na podbródek przez co najmniej dwa dni.

Kybella to kolejna opcja leczenia drugiego podbródka u dzieci. Ten kosmetyczny wstrzykiwacz rozbija komórki tłuszczowe pod brodą. Jest to procedura ambulatoryjna, która trwa tylko 15 minut. Chociaż procedura nie jest bolesna, pacjenci mogą odczuwać pewien obrzęk przez kilka dni. Jednak rezultaty działania Kybella są trwałe. Pacjenci zazwyczaj poddają się kilku zabiegom, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Drugi podbródek może być spowodowany wieloma czynnikami, w tym nadmierną ilością tłuszczu lub wagą. Może być dziedziczny lub może być spowodowany zwiotczeniem skóry związanym z wiekiem. Niezależnie od przyczyny, drugi podbródek może być źródłem stresu i zawstydzenia. Może być również bardzo trudne do ćwiczenia, dlatego wiele osób zwraca się do metod chirurgicznych, aby pozbyć się swoich podwójnych podbródków. Obecnie dostępnych jest wiele metod chirurgicznych, od minimalnie inwazyjnych do pełnych zabiegów.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *