Czy operacja podwójnego podbródka długo się goi?

Paulina Bagała
Paulina Bagała 03/04/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/28 at 10:50 AM
Czy operacja podwójnego podbródka długo się goi?

Podczas gdy możliwe jest szybkie odzyskanie zdrowia po zabiegu Kybella, powikłania są rzadkie. Większość pacjentów, którzy prowadzą zdrowy tryb życia i ćwiczą, ma się dobrze po przejściu tej procedury. Jednak u jednej na pięćdziesiąt osób może wystąpić osłabienie mięśni twarzy lub trudności z przełykaniem. Te efekty uboczne zwykle ustępują same w ciągu trzech dni. Inne skutki uboczne procedury Kybella obejmują zasinienie, obrzęk i drętwienie.

Nieinwazyjne opcje leczenia

Istnieje wiele różnych nieinwazyjnych zabiegów dostępnych w celu leczenia podwójnego podbródka. Jedna popularna procedura jest nazywana liposukcją. Zabieg ten polega na użyciu cienkiej, nierdzewnej kaniuli do odsysania nadmiaru tłuszczu. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Pacjenci zwykle odczuwają pewien obrzęk i zasinienie po zabiegu. Jednak zabieg trwa zazwyczaj tylko kilka godzin.

Inną nieinwazyjną opcją leczenia jest Kybella ™. Procedura ta wykorzystuje kwas do rozbicia komórek tłuszczowych pod brodą. Procedura ta nie wymaga nacięć, a czas rekonwalescencji jest minimalny. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności w ciągu jednego do dwóch dni. Procedura ta wykorzystuje kwas deoksycholowy, substancję naturalnie występującą w ludzkim organizmie, która pomaga w rozbijaniu tłuszczu z diety. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny i zazwyczaj trwa jedną do trzech sesji.

Jeśli podwójny podbródek spowodowany jest nadmiarem skóry lub tłuszczu, kolejną opcją jest lifting szyi. Podniesienie szyi usuwa nadmiar skóry i tłuszczu oraz napina mięśnie otaczające szyję. Czas rekonwalescencji jest minimalny i większość pacjentów wraca do swoich codziennych zajęć w ciągu jednego do dwóch tygodni.

Inną nieinwazyjną opcją jest Kybella, zastrzyk kosmetyczny, który został zatwierdzony przez FDA. FDA zatwierdziła Kybellę do niszczenia komórek tłuszczowych pod brodą. Zastrzyki są wykonywane bezpośrednio w biurze lekarza, a większość pacjentów może zakończyć procedurę w jednej lub dwóch sesjach. Jednakże, jeśli masz jakikolwiek rodzaj infekcji w pobliżu miejsca wstrzyknięcia, lub są na rozcieńczalnikach krwi, procedura ta nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Inne wpisy:  Jakie są sposoby na usunięcie podwójnego podbródka?

Czas rekonwalescencji po liposukcji podbródka

Czas rekonwalescencji po liposukcji podbródka wynosi około dwóch tygodni, chociaż większość pacjentów wraca do normalnej aktywności po kilku dniach. Procedura ta wymaga niewielkiego nacięcia na podbródku, przez które chirurg wprowadza cienką kaniulę, która wchłania tłuszcz i płyn spod skóry. Po kilku dniach nacięcia są zamykane, a pacjent może wrócić do swoich normalnych zajęć.

Po zabiegu pacjenci są zwykle zobowiązani do noszenia odzieży uciskowej, aby zminimalizować obrzęk i zasinienie. Niektórzy mogą nawet potrzebować nosić opaskę na głowę przez pierwszy tydzień, chociaż może się to różnić w zależności od osoby. W tym czasie pacjenci powinni unikać prowadzenia samochodu lub pracy poza domem.

Zabieg jest stosunkowo prosty i często trwa mniej niż godzinę. Miejscowe znieczulenie zostanie podany do zdrętwienia obszaru. Po podaniu znieczulenia lekarz wprowadzi wąską kaniulę, aby rozbić tłuszcz i usunąć go z obszaru podbródka. Następnie lekarz zamknie nacięcia małym szwem.

Pacjenci, którzy są otyli lub mają nadwagę, powinni odłożyć zabieg do czasu utraty zbędnych kilogramów. Mimo że wyniki liposukcji podbródka są na ogół pozytywne, zabieg może pozostawić pacjenta z luźną skórą. Pacjenci, którzy mają odpowiedni kolagen i elastyczność skóry są najlepszymi kandydatami do tego zabiegu.

Podczas wstępnej konsultacji pacjenci powinni zapytać Dr. Azizzadeh jak długo potrwa ich rekonwalescencja po zabiegu. Lekarz będzie w stanie podać realistyczny czas powrotu do zdrowia, ale zanim ostateczne rezultaty staną się widoczne, mogą minąć miesiące.

Efekty uboczne liposukcji podbródka

Liposukcja podbródka jest skuteczną procedurą chirurgiczną mającą na celu redukcję nadmiaru tłuszczu pod brodą. Procedura ta może być skuteczna w redukcji podwójnego podbródka i szyi, a także może poprawić definicję linii szczęki. Istnieją jednak pewne efekty uboczne, w tym nieregularności skóry i zasinienia. W niektórych przypadkach pacjenci będą wymagali drugiej operacji.

Inne wpisy:  Jaki jest efekt operacji na podwójny podbródek?

Niektóre z najczęstszych efektów ubocznych po liposukcji podbródka to zasinienia, tymczasowe odrętwienie i ból. Można je opanować za pomocą środków przeciwbólowych, a także można je leczyć silniejszymi lekami przeciwbólowymi. W większości przypadków nie ma widocznych blizn, a nacięcie jest niewielkie. Jednak niektórzy pacjenci odczuwają drętwienie pod brodą, które może utrzymywać się przez kilka miesięcy lub lat.

Pomijając potencjalne ryzyko przyrostu wagi, liposukcja podbródka jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym, który powinien trwać mniej niż godzinę. Ponieważ podbródek nie jest rozległym obszarem ciała, czas przestoju powinien być minimalny. Chirurg użyje specjalnej kaniuli chirurgicznej do odessania tkanki tłuszczowej, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń otaczających tkanek. Rezultaty powinny być widoczne w ciągu jednej godziny. W wielu przypadkach liposukcja podbródka jest wykonywana w połączeniu z zabiegiem liftingu twarzy.

Najczęstsze pooperacyjne efekty uboczne liposukcji podbródka to zasinienie i obrzęk. Po zabiegu pacjenci powinni nosić pasek na podbródek przez dwa tygodnie, aby zmniejszyć obrzęk i wspomóc gojące się tkanki. W rzadkich przypadkach, pacjenci mogą również doświadczyć infekcji. Obrzęk zwykle znika w ciągu kilku tygodni, a siniaki stopniowo zanikają.

Operacja trwa mniej niż godzinę i jest wykonywana w prywatnym centrum chirurgicznym lub gabinecie lekarskim. Stosowane jest znieczulenie miejscowe, które jest mniej kosztowne niż znieczulenie ogólne i niesie ze sobą mniejsze ryzyko. Pacjenci mogą również otrzymać leki uspokajające, które pomogą im się zrelaksować. Chirurg wykona małe nacięcie pod brodą i wprowadzi kaniulę w celu rozbicia warstwy tłuszczu pod skórą.

Inne wpisy:  Jakie są powikłania po usunięciu podwójnego podbródka?

Alternatywy dla liposukcji podbródka

W przeszłości jedynym realnym rozwiązaniem problemu podwójnego podbródka była liposukcja, ale obecnie dostępne są również opcje niechirurgiczne. Zabiegi niechirurgiczne, takie jak CoolSculpting i Kybella, mogą znacznie zmniejszyć ilość tłuszczu pod brodą i poprawić estetykę linii podbródka.

Chociaż dieta i ćwiczenia mogą pomóc w ogólnej redukcji tkanki tłuszczowej, tłuszcz pod brodą i na szyi jest szczególnie uparty. Na szczęście istnieją obecnie zabiegi iniekcyjne, takie jak Kybella, która została zaprojektowana z myślą o tłuszczu podbródkowym. Zastrzyk ten zawiera kwas deoksycholowy, kwas żółciowy, który pomaga organizmowi w rozkładaniu tłuszczu.

Innym niechirurgicznym zabiegiem jest Ultherapy, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe do podniesienia skóry pod brodą i szyją. Zabieg ten może zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka i napiąć skórę. Ponad pół miliona osób na całym świecie miało wykonany zabieg Ultherapy i udowodniono, że jest on bezpieczny i skuteczny.

Inną nieinwazyjną opcją leczenia podwójnego podbródka jest Kybella, zatwierdzony przez FDA preparat do wstrzykiwania, który upłynnia komórki tłuszczowe. Jest to alternatywa dla liposukcji i cieszy się dużym powodzeniem. W przeciwieństwie do liposukcji, Kybella nie powoduje blizn i trwale rozpuszcza tłuszcz.

KYBELLA to kolejny nieinwazyjny zabieg, który nie wymaga znieczulenia i nie wymaga przestojów. Jednak nie zapewni Ci dramatycznych rezultatów liposukcji podbródka. Średni koszt KYBELLA może wynosić od 1200 do 1800 dolarów za zabieg. Zabieg ten może nie być najlepszą opcją dla Ciebie, jeśli obawiasz się fobii igłowej.

Oprócz liposukcji podbródka, istnieje kilka innych opcji chirurgicznych, które mogą zmniejszyć lub wyeliminować podwójny podbródek. Operacja podniesienia szyi może również poprawić kontury szyi i usunąć dodatkową skórę. Procedura ta jest często łączona z tradycyjnym liftingiem twarzy. Istnieje jednak ryzyko związane z liftingiem dolnej części twarzy/szyi i należy skonsultować się z lekarzem z certyfikatem, jeśli rozważasz tę opcję.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *