Jak długo utrzymuje się obrzęk ust po zabiegu powiększania ust?

Paulina Bagała
Paulina Bagała 27/03/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/28 at 10:50 AM
Jak długo utrzymuje się obrzęk ust po zabiegu powiększania ust?

Po zabiegu, możesz mieć trochę obrzęk na ustach, które mogą trwać dwa do trzech dni, aby rozwiązać. Po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności fizycznej przez co najmniej 24 godziny. Opuchlizna może utrzymywać się również przez tydzień. Nie należy się jednak martwić. Jest to normalny czas rekonwalescencji.

Jak długo trwa opuchlizna po zabiegu powiększania ust?

Po powiększeniu ust osoba może odczuwać obrzęk przez około 24 godziny. Obrzęk może być zmniejszony poprzez wzięcie okładów z lodu i przyłożenie ich do ust. Powinny one również trzymać się z dala od wysokich temperatur przez co najmniej 48 godzin. Należy również unikać całowania i zaciskania ust przez 24 godziny. Pacjenci powinni również unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew oraz alkoholu. Ważne jest również, aby unikać spania na twarzy.

Obrzęk po zabiegu powiększania ust jest naturalną reakcją na wypełniacz. Zwykle ustępuje w ciągu trzech do pięciu dni. Jeśli utrzymuje się po tygodniu, pacjenci powinni zadzwonić do wstrzykiwacza, aby omówić ten stan. Obrzęk jest najbardziej zauważalny w okolicy warg. Pacjent powinien być świadomy oznak nieprawidłowego obrzęku, w tym znacznego bólu.

Obrzęk jest najczęstszym efektem ubocznym zabiegu powiększania ust. Większość pacjentów będzie odczuwać obrzęk przez dwa do czterech tygodni po zabiegu. Po tym czasie obrzęk powinien ustąpić. Jednak u niektórych osób może wystąpić zasinienie lub swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. Pacjenci powinni skontaktować się z lekarzem, jeśli zasinienie lub zaczerwienienie występuje poza obszarem ust.

Pacjenci powinni przestrzegać kilku wskazówek, aby zminimalizować obrzęk po zabiegu powiększania ust. Powinni utrzymywać swoje ciśnienie krwi i tętno w normie, co zmniejszy ilość obrzęków. Powinni również zaplanować ważne wydarzenia z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, aby obrzęk mógł ustąpić. W zależności od wielkości obszaru ust, może to trwać dłużej lub krócej niż oczekiwano.

Inne wpisy:  Czy powiększanie ust jest bezbolesne?

Gojenie się zastrzyków z wypełniacza skórnego trwa 2-3 dni

Ważne jest, aby zrozumieć, że zasinienie po zastrzykach z wypełniacza skórnego jest normalnym efektem ubocznym. Jest to naturalna fizjologiczna reakcja na uraz. W takich przypadkach organizm uwalnia do tego miejsca komórki lecznicze. To z kolei skutkuje obrzękiem. Ponieważ jednak usta są bardzo naczyniowe i zawierają wiele naczyń krwionośnych, zasinienie ustąpi w sposób naturalny. Jeśli wystąpi obrzęk lub zasinienie, najlepiej unikać forsownych zajęć przez 24 do 48 godzin po zabiegu powiększania ust. Zalecane są jednak lekkie ćwiczenia, które pomogą zmniejszyć zasinienie.

Po zabiegu powiększania ust, wstrzyknięte miejsce będzie czerwone i opuchnięte przez kilka dni. Jednak te efekty uboczne znikną w ciągu dwóch tygodni, a po czterech tygodniach powinny być prawie niewyczuwalne. Zasinienie jest zazwyczaj ograniczone do miejsca wstrzyknięcia i nie powinno mieć wpływu na resztę obszaru ust. Może również wystąpić niewielki ból, zaczerwienienie lub swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. W przypadku wystąpienia bólu należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Po zabiegu powiększania ust, przez pierwsze 24 godziny należy unikać nakładania makijażu lub stosowania jakichkolwiek innych produktów na obszar dotknięty zabiegiem. Należy również unikać forsownych zajęć i długotrwałego wystawiania się na działanie słońca lub ciepła przez dwa do trzech dni. Obrzęk będzie prawdopodobnie najgorszy następnego dnia po zabiegu. Jednakże, lód pomoże zmniejszyć obrzęk i zredukować siniaki. Należy przykładać chłodne okłady na obszar przez 15 minut jednorazowo.

Oprócz unikania niepotrzebnego obrzęku, wstrzykiwanie igieł wypełniacza skórnego trwa 2-3 dni po zabiegu powiększania ust. W tym czasie należy unikać wykonywania mimiki twarzy oraz kąpieli, gdyż mogą one spowodować obrzęk ust. Jeśli planujesz udział w ekstremalnych aktywnościach, takich jak wspinaczka górska, upewnij się, że zakrywasz okolice ust i unikasz ekspozycji na ekstremalne temperatury.

Inne wpisy:  Jak uzyskać ładny efekt podczas zabiegu powiększania ust

Chociaż niewielkie działania niepożądane są normalne, poważne działania niepożądane stanowią poważny problem. Drobne działania niepożądane, takie jak ból lub zasinienie, należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia. Jeśli wystąpi krwawienie lub obrzęk w okolicy ust, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną. W niektórych rzadkich przypadkach może dojść do okluzji naczyniowej, która występuje, gdy wypełniacz jest wstrzykiwany do tętnicy. Powoduje to ograniczenie przepływu krwi do tego obszaru. Bez odpowiedniego przepływu krwi otaczająca skóra może obumrzeć.

Unikaj intensywnych ćwiczeń 24 do 48 godzin po zabiegu

Przez pierwsze 24 do 48 godzin po zabiegu powiększania ust należy unikać intensywnych ćwiczeń. Pozwoli to na zagojenie się miejsca wstrzyknięcia i utrzymanie niskiego tętna i ciśnienia krwi. Ponadto, intensywna aktywność może spowodować obrzęk i zasinienie.

Spacer lub lekkie ćwiczenia są w porządku, ale ważne jest, aby unikać energicznej aktywności. Obrzęk, który pojawia się po zabiegu powiększania ust jest często nasilany przez energiczną aktywność fizyczną. Należy również unikać miejsc o wysokiej temperaturze. Ciepło zwiększa częstość akcji serca, co może pogorszyć obrzęk. Podobnie, unikaj noszenia makijażu przez 24 godziny po zabiegu.

Jeśli odczuwasz ból po zabiegu powiększania ust, okłady z lodu mogą pomóc złagodzić obrzęk i zmniejszyć zasinienie. Należy również unikać brania gorącego prysznica lub kąpieli. Miejsce wstrzyknięcia może być wrażliwe na ekstremalne temperatury i powinno być utrzymywane w chłodzie. W tym czasie należy unikać palenia i picia alkoholu. Oba te czynniki mogą zwiększyć ryzyko infekcji.

Opcje leczenia

Obrzęk po zabiegu powiększania ust może być dla niektórych pacjentów poważnym problemem, ale są sposoby, aby sobie z nim poradzić. Okłady z lodu są świetną opcją i mogą pomóc zminimalizować obrzęk po zabiegu. Zastosuj je do dotkniętego obszaru przez około pięć minut na raz i zawiń je w czystą szmatkę. Aby zminimalizować obrzęk, unikaj nadmiernego ciepła lub latania przez więcej niż kilka dni.

Inne wpisy:  Czy zabieg powiększania ust jest niebezpieczny?

Możesz również zastosować aloes, krem z arniki lub witaminę K na obszar po zabiegu, aby pomóc zmniejszyć obrzęk i zasinienie. Należy unikać forsownych ćwiczeń przez 24 do 48 godzin po zabiegu powiększania ust, aby zminimalizować ryzyko powstania siniaków i bólu. Jeśli po tym czasie siniaki nie znikną, należy skonsultować się z lekarzem i unikać przyjmowania konwencjonalnych leków rozrzedzających krew, ponieważ mogą one pogorszyć obrzęk. Spanie na plecach z uniesioną głową może również pomóc w zmniejszeniu obrzęku.

Opcje leczenia obrzęku ust po zabiegu powiększania ust są różne w zależności od rodzaju wykonanego zabiegu. Niektóre zabiegi wymagają liposukcji, podczas gdy inne są wykonywane w gabinecie lekarskim. Jeśli poddajesz się zastrzykowi, przed zabiegiem można zastosować na usta środek miejscowo znieczulający. Możesz również otrzymać zastrzyk blokujący nerwy, aby zmniejszyć wszelkie siniaki i obrzęki. Ponadto przed zastrzykiem można zastosować lód na usta, co również może zmniejszyć obrzęk.

Opcje leczenia obrzęku warg po operacji plastycznej ust mogą obejmować lód i plastikową torebkę, aby utrzymać obrzęk w ryzach. Należy również pozostać nawodnionym, pić dużo wody i unikać forsownej aktywności, która może zwiększyć tętno. Najlepiej jest również unikać twardych pocałunków lub picia słomek, gdy obrzęk jest w początkowej fazie.

Obrzęk warg po powiększeniu ust może być spowodowany chorobą podstawową, taką jak limfangioma. Chociaż zdarza się to rzadko, może mieć negatywne konsekwencje dla estetyki i może wymagać dalszego leczenia lub operacji.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *