Czy można poddać się zabiegowi powiększania ust podczas miesiączki?

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 05/08/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/08/05 at 1:55 AM
Czy można poddać się zabiegowi powiększania ust podczas miesiączki?

Cykl miesiączkowy kobiety może mieć wpływ na możliwość wykonania zabiegu powiększania ust. Aby zapewnić bezpieczeństwo zabiegu, należy się do niego odpowiednio wcześniej przygotować. Obejmuje to unikanie opalania, masażu i peelingów do twarzy. Ponadto, powinna unikać ćwiczeń i alkoholu przez dwa dni przed i po zabiegu.

Przygotowanie do menstruacji

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy powiększanie ust podczas menstruacji jest bezpieczne, nie jesteś sama. Faktem jest, że zabieg jest bezpieczny, a większość kobiet może go wykonać w czasie, który im odpowiada. Istnieje kilka środków ostrożności, które możesz podjąć, aby upewnić się, że proces przebiega gładko i bezpiecznie. Po pierwsze, powinnaś wiedzieć, czym jest menstruacja. Menstruacja to okres, podczas którego kobieta uwalnia dwa hormony ze swojego mózgu. Hormony te, progesteron i estrogen, stabilizują ścianę macicy. Kiedy jednak poziom tych hormonów spada podczas miesiączki, ściana macicy rozstępuje się, co powoduje krwawienie menstruacyjne.

Unikanie opalania się na słońcu

Ginekolodzy zalecają, aby podczas miesiączki unikać opalania się na słońcu. Ekspozycja na słońce w tym czasie może nasilić stany zapalne w Twoich narządach wewnętrznych. Menstruacja zmniejsza również produkcję melaniny, która nadaje skórze równomierną opaleniznę. W związku z tym dziewczęta w czasie miesiączki mają tendencję do powstawania plam starczych i w ogóle nie mogą uzyskać ciemnej opalenizny.

Inne wpisy:  Kiedy mogę normalnie jeść i pić po zabiegu powiększania ust?

Chociaż słońce jest doskonałym źródłem witaminy D, skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia słoneczne w tej porze miesiąca. Ekspozycja na słońce może powodować raka skóry, przebarwienia i zmarszczki. Skóra kobiet w ciąży jest szczególnie wrażliwa na działanie słońca. Dlatego bardzo ważne jest, aby kobiety badały bezpieczeństwo opalania przed wyjściem na zewnątrz.

W wyniku zabiegu może dojść do zastoju krwi, co z kolei może prowadzić do procesów zapalnych i zwiększonej ilości wydzieliny. Pomimo wielu korzyści płynących z opalania, wielu ekspertów ostrzega, że kobiety nie powinny korzystać z łóżek opalających w tym okresie. Powodem jest to, że podczas menstruacji temperatura ciała jest wyższa, a naczynia są bardziej otwarte. Ponadto długotrwała ekspozycja na promienie ultrafioletowe słońca może prowadzić do przegrzania i zwiększenia plamienia.

Mimo że dermatolodzy nie widzą większych przeszkód w opalaniu się podczas miesiączki, zalecają ostrożne opalanie. Wynika to z faktu, że hormony biorące udział w opalaniu nie funkcjonują tak dobrze. Może to powodować wahania nastroju i nierównomierny koloryt skóry. Jeśli jednak zastosujesz się do tych ogólnych wskazówek, nadal możesz cieszyć się comiesięcznymi sesjami opalania.

Inne wpisy:  Alkohol po powiększeniu ust - kiedy należy go spożywać?

Podczas miesiączki kobiety odczuwają pewien dyskomfort podczas zabiegu opalania. Możliwe jest jednak uzyskanie w tym czasie brązowej opalenizny. Ponadto kobiety mogą zaplanować sesje opalania w salonach SPA na kilka dni po menstruacji. Jedyny problem w tym, że nie da się uzyskać pełnowartościowej opalenizny podczas jednej sesji. Jednak krótkie przerwy między sesjami nie wpłyną na ogólną jakość opalenizny.

Unikanie peelingów do twarzy

Jeśli starasz się unikać peelingów do twarzy podczas miesiączki, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Niektóre peelingi zawierają drażniące składniki, które mogą uszkodzić Twoją skórę. Jeśli nie jesteś pewna, czy dany peeling do twarzy jest dla Ciebie bezpieczny, przed zakupem przeczytaj listę składników. Z drugiej strony, peelingi cukrowe są delikatniejsze, ponieważ składają się z małych, drobnych cząsteczek, które zmniejszają szansę na uszkodzenie skóry. Nadal jednak powinnaś zachować ostrożność, ponieważ peelingi cukrowe mogą również podrażniać skórę.

Unikanie masaży

Kobiety, które rozważają powiększenie ust, powinny unikać wykonywania masaży podczas miesiączki. Masaże wykonywane w tym okresie mogą powodować otarcia i tarcie. Powinny one również zdjąć wszelką biżuterię. Specjaliści od masażu zazwyczaj używają specjalnych preparatów zapobiegających tarciu i uszczelniających naczynia krwionośne.

Inne wpisy:  Zalecenia przed i po zabiegu powiększania ust

Unikanie palenia

Palenie jest niezdrowym nawykiem. Chociaż istnieje wiele alternatyw dla papierosów, żadna z nich nie jest dobrym substytutem tytoniu. Staraj się trzymać z dala od palaczy lub używaj elektronicznych papierosów. Staraj się również unikać przebywania w tym samym pomieszczeniu co osoba paląca. Może to być szkodliwe dla Twojego organizmu, dlatego zachowaj dystans i rzuć palenie na czas zabiegu.

Kolejnym niebezpieczeństwem związanym z paleniem jest to, że może ono utrudnić Twojemu chirurgowi osiągnięcie pożądanego rezultatu. Palacze częściej wymagają dodatkowych operacji, które mogą kosztować sporo pieniędzy. Rzucenie palenia przed zabiegiem pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i uzyskać lepsze efekty kosmetyczne. Poczujesz się również zdrowsza i szczęśliwsza.

Przed zabiegiem powiększania ust należy unikać palenia i picia alkoholu. Palenie zwiększa szanse na infekcje, a alkohol odwadnia organizm. Powinnaś również pić dużo wody. Jeśli musisz ćwiczyć, ogranicz intensywność aktywności do lekkich ćwiczeń. Unikaj alkoholu lub leków, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia siniaków lub stanów zapalnych.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *