Drugi podbródek u mężczyzn – jak leczyć?

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 22/09/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/22 at 6:16 PM
Drugi podbródek u mężczyzn - jak leczyć?

Dodatkowy tłuszcz pod brodą może być spowodowany przez kilka czynników, w tym genetykę i styl życia. Jeśli twój ojciec miał podwójny podbródek, możesz mieć predyspozycje do rozwoju tej przypadłości. Mięśnie szyi i podbródka również osłabiają się z wiekiem, a jeśli nie używasz ich często, skóra w tym obszarze straci elastyczność.

Ćwiczenia

Jednym z najlepszych sposobów na zminimalizowanie wyglądu podwójnego podbródka u mężczyzn są ćwiczenia. Ten rodzaj ćwiczeń działa na mięśnie szyi i twarzy, co pomoże spalić tłuszcz i zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Ważne jest, aby rozgrzać mięśnie przed rozpoczęciem ćwiczenia. Następnie podnieś podbródek i przytrzymaj go przez 30 do 50 sekund, jednocześnie powoli wydychając.

Popularnym ćwiczeniem tonizującym szyję i ramiona jest wyciskanie podbródka. Można zmodyfikować to ćwiczenie tak, by było skierowane na drugi podbródek. Aby wykonać to ćwiczenie, usiądź w wygodnej pozycji i umieść palce na karku. Następnie powoli wykonuj palcami ruchy w dół, zginając szyję, aż dotknie ona klatki piersiowej. Następnie powtórz ćwiczenie pięć razy z przerwą pomiędzy nimi.

Drugi podbródek nie jest cechą pożądaną. Często jest to wstydliwy widok, ale dobra wiadomość jest taka, że istnieją ćwiczenia, które mogą pomóc Ci się go pozbyć. Ćwiczenia na szyję i twarz będą tonować mięśnie i tkanki otaczające skórę twarzy, co stworzy również silniejszą linię szczęki. Ćwiczenia te można wykonywać w domu i mogą przynieść rezultaty już w ciągu miesiąca.

Drugi podbródek może być spowodowany genetyką. Można go jednak zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom. Utrata wagi pomoże Ci stracić nadmiar tłuszczu na podbródku, co sprawi, że będzie się on wydawał cieńszy. Ale jeśli masz nadwagę, utrata wagi poprzez samą dietę nie wyeliminuje podwójnego podbródka. W tym przypadku ćwiczenia na drugi podbródek u mężczyzn pomogą Ci spalić nadmiar tłuszczu.

Najczęstszą przyczyną podwójnego podbródka jest przyrost masy ciała. Kiedy przybierasz na wadze, twój organizm rozprowadza nadmiar tłuszczu po całym ciele. Niestety zbiera się on w okolicach podbródka, gdzie go nie chcesz. Może to być również spowodowane osłabieniem linii szczęki.

Utrata wagi

Istnieje kilka opcji dla mężczyzn, którzy chcą stracić tłuszcz pod brodą. Zmiany stylu życia, takie jak spożywanie zdrowszej diety i regularne ćwiczenia, mogą pomóc. Zdrowa dieta powinna zawierać więcej owoców, warzyw, pełnych ziaren i zdrowych tłuszczów, a także chude białka. Procedury medyczne, takie jak liposukcja i zabiegi laserowe, również mogą pomóc w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu na podbródku.

Inne wpisy:  Jakie są objawy niedoczynności tarczycy - Druga broda?

Utrata nadmiaru tłuszczu w okolicy podbródka jest trudna, chyba że dana osoba ma prawdziwy podwójny podbródek. Ponieważ tłuszcz jest trudny do spalenia, może być trudno pozbyć się go bez konkretnych ćwiczeń. Ćwiczenia spowodują jedynie zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych w okolicy podbródka, ale nie sprawią, że tłuszcz zniknie całkowicie.

Zmiany w diecie mogą również zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Powinieneś skupić się na wartości odżywczej swojego jedzenia, a także unikać przetworzonych i smażonych pokarmów. Ponadto powinieneś spożywać kwasy tłuszczowe omega-3, które są dobre dla skóry. Te kwasy tłuszczowe znajdują się w żywności, takiej jak ryby, awokado i orzechy. Pokarmy te mogą pomóc Ci zrzucić nadmiar kilogramów w okolicy podbródka, jednocześnie poprawiając zdrowie Twojej skóry.

Genetyka może również przyczynić się do powstania podwójnego podbródka u mężczyzn. W niektórych przypadkach na podbródek mężczyzny może mieć wpływ waga jego rodziców. Większa masa ciała może również powodować dodatkowy tłuszcz pod brodą, znany jako tłuszcz podmentalny. Zwiększenie wagi może również prowadzić do utraty elastyczności skóry. Ważne jest również, aby unikać złej postawy, która może powodować luźną skórę w okolicy podbródka i szyi.

Zdrowa dieta i ćwiczenia mogą również pomóc w pojawieniu się drugiego podbródka u mężczyzn. Nadwaga jest trudna do zrzucenia i wymaga czasu. Najlepiej skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowej rutyny ćwiczeń. Utrata wagi najlepiej jest osiągnąć poprzez połączenie ćwiczeń aerobowych, treningu oporowego i umiarkowanego ograniczenia kalorii. Ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie, należy zacząć od ćwiczeń o niskiej intensywności i stopniowo zwiększać czas ich trwania.

Inną opcją utraty wagi na drugim podbródku jest liposukcja. Liposukcja polega na usunięciu niechcianych komórek tłuszczowych za pomocą rurki ssącej. Zabieg ten wymaga znieczulenia ogólnego i zdrętwienia skóry. Zabieg trwa około dwudziestu minut i nie wiąże się z powstaniem blizn ani szwów. Wyniki będą zauważalne po dwóch lub trzech zabiegach.

Inne wpisy:  Czy istnieje krem na podwójny podbródek?

Liposukcja

Liposukcja to zabieg, który usuwa tłuszcz spod skóry. Zabieg polega na wprowadzeniu cienkiej rurki w okolice podbródka, gdzie chirurg może usunąć komórki tłuszczowe. Większość pacjentów jest poddawana znieczuleniu ogólnemu przed przeprowadzeniem liposukcji. Pacjenci będą odczuwać pewien obrzęk po zabiegu, ale jest to normalne i nie powinno trwać dłużej niż kilka dni.

Zabieg liposukcji trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. Jest to zabieg mało inwazyjny, który można wykonać w prywatnym centrum chirurgicznym lub w gabinecie lekarskim. Pacjentom zazwyczaj podaje się leki uspokajające, aby zapewnić im komfort podczas zabiegu. Chirurg wykona wtedy małe nacięcie pod brodą i wprowadzi specjalną kaniulę. Narzędzie to rozbije warstwę tłuszczu pod skórą, umożliwiając chirurgowi odessanie niechcianego tłuszczu.

Jeśli chciałbyś pozbyć się tłuszczu na podbródku, liposukcja może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Zabieg ten usunie małe kieszonki tłuszczu pod brodą i może sprawić, że linia żuchwy i szyi będzie znacznie lepiej zarysowana. Alternatywnie można poddać się liftingowi szyi, który napnie skórę i sprawi, że linia szczęki będzie wyglądała młodziej.

Liposukcja może usunąć komórki tłuszczowe z każdego obszaru ciała, w tym z szyi i podbródka. Może nawet pomóc w nadaniu podbródkowi tylnego rzutu, chociaż należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym z certyfikatem, aby upewnić się, że procedura przebiegnie prawidłowo. Chociaż liposukcja działa dobrze, aby usunąć komórki tłuszczowe, nie jest odpowiedni dla osób, które mają ogromną nadwagę. Lepszą opcją byłoby poczekać, aż stracisz trochę wagi przed poddaniem się zabiegowi.

Pacjenci powinni spodziewać się pewnego obrzęku, zasinienia i dyskomfortu po zabiegu. W tym czasie pacjenci powinni nosić odzież uciskową przez jeden lub dwa tygodnie. Po tym czasie pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć. Po kilku tygodniach rezultaty będą widoczne. Niektórzy mężczyźni doświadczają trwałych rezultatów, ale nie zawsze tak jest.

Wielu mężczyznom przeszkadza nadmiar tłuszczu pod brodą. Tłuszcz ten jest trudny do usunięcia. Kybella jest jednak zabiegiem, który może rozwiązać ten problem i usunąć nadmiar tłuszczu.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem kosmetycznym, który ukierunkowany jest na niechciany tłuszcz pod brodą i linią żuchwy. Jest to jedyna zatwierdzona przez FDA niechirurgiczna procedura ukierunkowana na te obszary. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą skorzystać z tego zabiegu. Istnieje jednak kilka środków ostrożności, które pacjenci powinni podjąć przed poddaniem się mezoterapii.

Inne wpisy:  Ile kosztuje masaż podwójnego podbródka?

Zabieg polega na wstrzyknięciu naturalnej substancji o nazwie Kybella do warstwy tłuszczowej skóry. Substancja ta jest wchłaniana w skórę, rozbijając komórki tłuszczowe w tym obszarze. Zabieg jest niechirurgiczny i trwa około godziny. W dłuższej perspektywie rezultaty mogą pozostać widoczne do 3 tygodni.

Dobra naturalna dieta może również zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Osoby, które mają nadwagę lub otyłość powinny ograniczyć spożycie kalorii. Ponadto picie dużej ilości wody pomoże wyeliminować toksyny i zmniejszyć tłuszcz w podbródku. Zalecane są również pokarmy bogate w wodę, w tym ogórki i melony. Specjalista medyczny może wykonać mezoterapię, aby usunąć tłuszcz w podbródku. Jednak może to być niebezpieczne, a niektórzy ludzie nie są w stanie poddać się temu zabiegowi z powodu uszkodzenia nerwów.

Mezoterapia może kosztować wszędzie od 250 do 600 dolarów. Koszt zależy od zastosowanej procedury i liczby sesji. W przeciwieństwie do liposukcji, mezoterapia nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, który może być bolesny. Pacjenci powinni unikać przyjmowania aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez co najmniej tydzień przed zabiegiem. Aspiryna może powodować krwawienie i siniaki.

Inną opcją leczenia jest liposukcja, zabieg, który usuwa nadmiar tłuszczu pod brodą. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym lub sedacji dożylnej. Do tkanki tłuszczowej wprowadzana jest metalowa kaniula. Rekonwalescencja trwa zazwyczaj około siedmiu dni.

Mezoterapia drugiego podbródka u mężczyzny może być świetnym sposobem na redukcję podwójnego podbródka. Procedura jest bezpieczna i niedroga i nie wymaga przestojów. Pacjenci mogą wrócić do swoich normalnych zajęć zaraz po nim, choć w miejscu wstrzyknięcia może pojawić się obrzęk.

Innym niechirurgicznym zabiegiem, który zmniejsza rozmiar podwójnego podbródka u mężczyzn jest CoolSculpting. Jego działanie polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które są nieestetyczne pod podbródkiem. Ciało następnie naturalnie eliminuje martwe komórki i usuwa je. Oprócz redukcji podwójnego podbródka, CoolSculpting może również wyeliminować uporczywy tłuszcz na innych częściach ciała.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *