Ból po powiększeniu piersi – jak sobie radzić?

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 04/09/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/04 at 5:51 AM
Ból po powiększeniu piersi - jak sobie radzić?

Po powiększeniu piersi, pacjenci mogą odczuwać ból przez sześć do dwunastu miesięcy. Środki rozluźniające mięśnie i antybiotyki są często przepisywane w celu złagodzenia bólu. Utrzymywanie zdrowej diety może również pomóc w zmniejszeniu bólu. Bycie aktywnym może również pomóc z wrażliwością sutków.

Wstawanie na nogi i chodzenie zmniejsza ból

Chodzenie i wstawanie na nogi po powiększeniu piersi jest ważną częścią procesu odzyskiwania. Nie tylko zwiększa krążenie, ale także zmniejsza ryzyko zakrzepów krwi i obrzęków. Dodatkowo, lekkie odcinki są korzystne dla odzyskiwania, w tym wałki na ramionach i koła ramion. Dobrym pomysłem jest również wykonanie sobie masażu piersi, aby utrzymać miękkość implantów i zmniejszyć skurcz kapsularny.

Chodzenie i stanie na nogach pomoże Ci szybciej wrócić do zdrowia po operacji. Chociaż nie powinnaś wykonywać żadnych forsownych ćwiczeń zaraz po operacji, powinnaś wstawać i chodzić kilka razy dziennie. Przez pierwszy tydzień należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i schylania się. Spacer jest najlepszą formą ćwiczeń, a także pomoże Ci uzyskać przepływ krwi.

Po zabiegu powiększenia piersi powinnaś zacząć odbywać krótkie spacery po okolicy. Powoli zwiększaj dystans, ale nie zwiększaj prędkości. Unikaj energicznych ćwiczeń po powiększeniu piersi, ponieważ może to zwiększyć ryzyko krwawienia. Spacer jest również ważny w procesie rekonwalescencji, ponieważ może pomóc zmniejszyć obrzęk i zapobiec zakrzepom krwi.

Należy również przestrzegać zaleceń pooperacyjnych lekarza. Lekarz może przepisać środki przeciwbólowe i antybiotyki, aby zapobiec infekcji i złagodzić ból. W pierwszym tygodniu należy również unikać spożywania wysokokalorycznych pokarmów i fast foodów. Po tygodniu powinnaś być w stanie wznowić codzienne czynności. Należy również wziąć co najmniej tydzień wolnego od pracy i unikać ciężkiej aktywności fizycznej przez co najmniej dwa miesiące.

Inne wpisy:  Jak długo trwa okres rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi?

Wstawanie co dwie godziny i spacer przez co najmniej dziesięć minut to kolejny korzystny sposób na zmniejszenie bólu po powiększeniu piersi. Należy również unikać spania na brzuchu przez co najmniej dwa tygodnie, ponieważ spanie na brzuchu może uszkodzić implanty. Dodatkowo, pływanie w wodzie nie jest dobrym pomysłem przez pierwsze dwa tygodnie.

Pierwsze kilka dni po powiększeniu piersi należy spędzić leżąc płasko lub śpiąc na plecach. Dzięki temu organizm będzie miał czas na zagojenie się. W tym czasie należy również unikać alkoholu i kofeiny, które jak wiadomo zwiększają krwawienie. Należy również unikać przyjmowania aspiryny, która rozrzedza krew i zwiększa ryzyko nadmiernego krwawienia.

Utrzymywanie zdrowej diety pomaga zmniejszyć ból

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ból pooperacyjny, w tym jedzenie zdrowej żywności i picie dużej ilości wody. Nie tylko pomoże to w szybszym powrocie do zdrowia, ale także zmniejszy skutki uboczne leków i zmniejszy szansę na infekcje. Oprócz picia większej ilości wody, możesz również spróbować spożywać więcej owoców i warzyw. Ciemne zielenie liściaste i brokuły są świetnymi opcjami, ale ananas i jabłka są również pomocne w zmniejszaniu obrzęku i bólu. Zawierają one bromelinę, która jest enzymem rozkładającym nadmiar białka w organizmie.

Inne wpisy:  Najbezpieczniejsza metoda powiększania piersi - odpowiedź lekarza

Pozostawanie nawodnionym jest niezbędne po zabiegu powiększania piersi. Prawdopodobnie przez kilka dni będziesz odczuwać mdłości lub lekką bolesność. Próba spania w pozycji pochylonej jest dobrym pomysłem, aby utrzymać klatkę piersiową i plecy w komfortowej pozycji. Możesz nawet kupić specjalną poduszkę klinową, aby śmigać w górę. Możesz też spać na krześle lub w leżance. Upewnij się tylko, że poprosisz kogoś o pozostanie z Tobą. Osoba ta może przynosić wodę i przypominać o zażywaniu leków przeciwbólowych.

Po operacji przez pierwsze 48 godzin należy unikać ćwiczeń i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Nacięcia potrzebują czasu, aby się zamknąć. Zbyt szybkie zamoczenie ich zakłóci proces gojenia i zwiększy ryzyko infekcji. Gdy odpoczniesz przez dzień lub dwa, możesz delikatnie umyć piersi, ale unikaj energicznego pocierania.

Możesz również przyjmować środki przeciwbólowe i leki, które pomogą Ci złagodzić ból po operacji powiększenia piersi. Możesz je przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Możesz również pić dużo wody, aby pomóc organizmowi uwolnić nadmiar płynów. Możesz je wziąć po miesiącu, a pomogą one zmniejszyć ilość dyskomfortu i obrzęku, którego będziesz doświadczać.

Posiadanie dobrej diety również pomoże zmniejszyć ból. Powinieneś unikać zbyt dużej ilości soli i alkoholu, ponieważ zwiększają one ryzyko zatrzymania płynów i obrzęku. Unikaj również palenia papierosów. Alkohol będzie kolidował z lekami przeciwbólowymi, które przyjmujesz.

Stawanie na nogach i chodzenie zmniejsza wrażliwość sutków

Po operacji powiększenia piersi możesz odczuwać pewną wrażliwość piersi. Jest to częste i powinno ustąpić w ciągu kilku miesięcy. Należy jednak podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby zmniejszyć wrażliwość. Obejmują one wstawanie i chodzenie.

Inne wpisy:  Powiększanie piersi a ciąża - czy można przeprowadzić operację powiększenia piersi w czasie ciąży?

Podstawową przyczyną wrażliwości sutków po operacji piersi są tymczasowe zmiany w nerwach w piersi. Nerwy te pokryte są mieliną, czyli „izolacją”, która może zostać przecięta lub przerwana podczas operacji. Na szczęście możliwa jest naprawa uszkodzonej mieliny i przywrócenie normalnej funkcji nerwu. Jednak pacjenci powinni porozmawiać ze swoim chirurgiem plastycznym o takiej możliwości przed poddaniem się operacji, aby zminimalizować ryzyko wrażliwości.

Innym czynnikiem, który przyczynia się do wrażliwości sutków po operacji piersi jest rozmiar implantów. Jeśli implanty są zbyt duże, piersi mogą być bardziej wrażliwe w okresie rekonwalescencji. Jednak większość pacjentek zgłasza, że wrażliwość wraca do normy w ciągu kilku dni.

Zwiększona wrażliwość po powiększeniu piersi jest powszechna i stanowi część procesu gojenia. Wstawanie na nogi i chodzenie jest ważne, aby zmniejszyć wrażliwość sutków po operacji. Na szczęście ryzyko związane z wrażliwością sutków jest minimalne. Jednak wrażliwość twoich piersi może być tymczasowo zwiększona podczas procesu odzyskiwania. Jest to jednak normalne i nie powinno trwać dłużej niż sześć miesięcy.

Chodzenie po operacji powiększenia piersi zmniejszy również możliwość powstania zakrzepów krwi w nogach. Należy jednak unikać zbyt długiego siedzenia. Zamiast tego wstań i przejdź się w ciągu dnia. Pomoże to Twojemu organizmowi odbić się od dna i pomoże zmniejszyć obrzęk i siniaki.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *