Jakie rozmiary implantów piersi istnieją dla zabiegu powiększania piersi?

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 07/08/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/08/07 at 5:55 PM
Jakie rozmiary implantów piersi istnieją dla zabiegu powiększania piersi?

Różne marki implantów piersi mają różne rozmiary i kształty. Aby uniknąć zamieszania, najlepiej trzymać się pomiarów opartych na wadze i objętości. Przy określaniu rozmiaru implantu upewnij się, że szerokość podstawy odpowiada szerokości Twoich piersi, a profil odpowiada ilości nadmiaru skóry. Weź również pod uwagę swój naturalny kształt ciała, taki jak długość tułowia i szerokość ramion. Ilość tkanki tłuszczowej w Twoim ciele jest również czynnikiem.

Mniej naturalnie wyglądające piersi

Po zabiegu powiększania piersi większość kobiet jest zadowolona z rezultatów. Jednak często nie zdają sobie sprawy, że mogą mieć inny wygląd. Dzieje się tak dlatego, że chirurg powiększający piersi może zastosować technikę, która powoduje, że piersi wyglądają mniej naturalnie. Na przykład, jeśli chirurg doda zbyt dużo objętości do twoich piersi, możesz skończyć z nienaturalnie wyglądającym dekoltem. Aby tego uniknąć, omów z chirurgiem, jaki rodzaj zabiegu powiększania piersi da Ci najbardziej naturalnie wyglądające rezultaty.

Chociaż powiększenie piersi może spowodować ich wyraźniejszy rozmiar, nie wszystkie kobiety chcą uzyskać sztuczny wygląd. Wiele kobiet chce uzyskać bardziej naturalny wygląd po zabiegu, zwłaszcza jeśli ich piersi były naturalnie małe lub obwisłe. Jakość chirurga może mieć duże znaczenie dla osiągnięcia tego celu. Wysokiej jakości chirurg omówi ryzyko i komplikacje podczas procesu konsultacji i będzie zaangażowany w kluczowe decyzje. Chirurg z mniejszym doświadczeniem może nie być tak zaangażowany w te dyskusje, a to może prowadzić do mniej naturalnie wyglądających piersi po zabiegu.

Wybór odpowiedniego rozmiaru implantu jest również ważny. Powinnaś unikać wybierania najbardziej widocznych, okrągłych implantów, ponieważ może to nadać Ci wygląd „boob job”. Idealnie byłoby, gdyby implanty pasowały do rozmiaru i kształtu Twojego ciała. Dobrze jest też wybrać rozmiar, który jest najbardziej proporcjonalny do Twojej wagi ciała.

Doświadczony chirurg wybierze implant, który z czasem dopasuje się do tkanek Twojego ciała. Takie podejście sprawi, że Twoje piersi zachowają swój naturalny kształt, nawet przez cały okres użytkowania implantu. Jeśli jesteś szczuplejsza, najlepiej sprawdzą się implanty o wysokim profilu. Implanty te mają małą średnicę i będą pasować do wąskiej klatki piersiowej.

Inne wpisy:  Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Wybór właściwego umiejscowienia implantu może mieć wpływ na ogólny wygląd. Niektórzy chirurdzy umieszczają implanty piersi pod mięśniem piersiowym, co daje bardziej naturalny efekt. Takie podejście zmniejsza również prawdopodobieństwo powstania blizn i rozciągnięcia skóry.

Większe implanty

To, czy rozważasz większy implant piersi, jest decyzją osobistą. W grę wchodzi wiele czynników. Należą do nich: budowa ciała, pożądany rozmiar i waga implantów oraz anatomia klatki piersiowej. W zależności od Twoich potrzeb, możesz zdecydować się na mniejsze implanty na początku, a później zwiększyć ich rozmiar. Jeśli jednak planujesz nosić ubrania, które wymagają pełniejszego biustu, może być lepiej z większymi implantami.

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego chirurga. Powinien to być doświadczony chirurg, który jest certyfikowany w dziedzinie chirurgii plastycznej. Upewnij się, że zadajesz pytania o doświadczenie i rekord bezpieczeństwa chirurga. Możesz również spojrzeć na zdjęcia przed i po, aby uzyskać dobry pomysł, czy chirurg będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

Operacja wszczepienia implantów piersi jest zwykle przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i trwa od 60 do 90 minut. Niektóre kobiety mogą wrócić do domu tego samego dnia, podczas gdy inne będą musiały zostać na noc w szpitalu. Po zabiegu przez kilka dni mogą być potrzebne leki przeciwbólowe. Aby odpowiednio się zregenerować, należy wziąć kilka tygodni wolnego od pracy. Nie powinnaś prowadzić samochodu przez pierwszy tydzień po operacji powiększania piersi.

Kolejnym czynnikiem decydującym o wielkości implantów jest ich kształt. Implanty solne i silikonowe są dostępne w różnych kształtach, w tym w kształcie łezki, tradycyjnym okrągłym i innych. Kształt implantu wpływa również na rodzaj nacięć wymaganych podczas zabiegu. Mniejsze implanty mogą być umieszczane przez nacięcia okołoaortalne, natomiast większe muszą być umieszczane przez nacięcia podramienne.

Kobiety z implantami piersi są bardziej narażone na rozwój chłoniaka anaplastycznego z dużych komórek (ALCL). Chociaż dokładny związek między implantami a ALCL jest nadal niejasny, te dwa schorzenia mogą być ze sobą powiązane. Ponadto, kobiety z implantami teksturowanymi mogą mieć zwiększone ryzyko rozwoju ALCL.

Jeśli rozważasz zastosowanie większego implantu piersi, powinnaś omówić swoje opcje z chirurgiem plastycznym z certyfikatem. Najlepsza opcja dla Ciebie zależy od Twoich celów estetycznych i budżetu. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ryzyka i komplikacji związanych z obydwoma rodzajami implantów piersi.

Inne wpisy:  Powiększanie piersi - czego unikać po zabiegu?

Implanty niskoprofilowe

Niskoprofilowy implant piersi jest jedną z najbardziej naturalnie wyglądających opcji powiększania piersi. Podstawa tego implantu jest mniejsza niż połowa średnicy implantu wysokoprofilowego, co tworzy bardziej naturalny wygląd. Implanty te są popularne wśród kobiet, które mają wąską klatkę piersiową i chcą uzyskać bardziej młodzieńczo wyglądający rezultat.

Kształt klatki piersiowej kobiety określa rodzaj implantów, które powinna wybrać. Drobna rama z wąską ścianą klatki piersiowej może chcieć wybrać implant o wysokim profilu, podczas gdy kobieta z szeroką klatką piersiową może wybrać implant o umiarkowanym profilu. Mała podstawa zapewni naturalny wygląd, natomiast duży implant stworzy nienaturalny wygląd i zwiększy ryzyko przemieszczenia się implantu. Kobiety o szerokich ścianach klatki piersiowej powinny unikać stosowania implantów o niskim profilu, ponieważ mogą one tworzyć nienaturalny wygląd i ograniczoną projekcję.

Implanty wysokoprofilowe są podobne do wysokich obcasów i mogą nadawać bardziej widoczny wygląd. Najbardziej widoczną cechą implantu wysokoprofilowego jest jego projekcja, więc daje on wrażenie bardziej perlistego, pełniejszego górnego bieguna. Implanty te powinny być jednak stosowane z ostrożnością, ponieważ mają tendencję do nadawania nieproporcjonalnego wyglądu.

Ważne jest, aby dokonać pomiarów i omówić swoje oczekiwania z chirurgiem. Ważne jest, aby wybrać chirurga, który użyje najbardziej odpowiedniego implantu dla Ciebie i Twojego typu ciała. Ponadto należy unikać chirurgów, którzy używają tylko jednego rodzaju implantów lub którzy zgadzają się tylko z Twoimi celami. Zamiast tego poproś chirurga o wyjaśnienie wszystkich swoich wyborów, jak również powodów każdego z nich.

Podczas gdy rozmiar implantów jest ważny, należy również zwrócić uwagę na ilość naturalnej tkanki piersi, jaką posiada Twoje ciało. Jeśli Twoja klatka piersiowa jest wąska, implant o wysokim profilu nada piersiom nadmiernie wybrzuszony wygląd, co nie jest pożądane. W przeciwieństwie do tego, implanty o małych rozmiarach mogą stworzyć naturalnie wyglądający rezultat.

Najpopularniejszym typem niskoprofilowego implantu piersi jest implant w kształcie łezki. Implanty te są uważane za bardziej naturalnie wyglądające niż okrągłe implanty solne. Kształt łezki sprawia, że są one świetną opcją dla pacjentek z małymi naturalnymi piersiami.

Implanty wysokoprofilowe

Implanty wysokoprofilowe są popularnym wyborem dla kobiet, które chcą mieć duże piersi, ale mają małą tkankę piersiową. Implanty te oferują węższą średnicę podstawy i wyższą projekcję niż inne typy implantów piersi. Jednak ten typ implantu nie jest odpowiedni dla każdej kobiety. Osoby, które mają bardzo cienką tkankę piersiową lub bardzo małe piersi powinny unikać tego typu zabiegu.

Inne wpisy:  Jaka jest najpopularniejsza metoda powiększania piersi?

Średnica podstawy i rozmiar implantu są podstawowymi czynnikami określającymi profil implantu piersi. Chociaż rozmiar miseczki jest ważnym czynnikiem, nie odpowiada on bezpośrednio profilowi implantu. Rozmiar implantu piersi jest związany ze średnicą podstawy implantu, a wybór odpowiedniego rozmiaru dla Ciebie jest ważny dla uzyskania najlepszych wyników. Aby określić właściwy rozmiar, skonsultuj się ze swoim chirurgiem plastycznym. Jeśli nie jesteś pewna właściwego rozmiaru, spróbuj stanąć bokiem i przeanalizować kształt swoich piersi.

Implanty wysokoprofilowe są zazwyczaj umieszczane głębiej niż implanty o umiarkowanym i niskim profilu. Będą one również mniej widoczne niż implanty wysokoprofilowe. Osoby o wąskich piersiach mogą chcieć wybrać implanty umiarkowane plus, które mają mniejszą projekcję niż wysokoprofilowe. Implanty umiarkowane plus są w połowie drogi między wysokim a niskim profilem, zapewniając naturalny wygląd przy jednoczesnym zwiększeniu objętości piersi.

Istnieje wiele różnych rodzajów implantów piersi, a właściwy dla Ciebie zależy od Twoich celów i kształtu ciała. Oprócz rozmiaru, należy wziąć pod uwagę ramę pacjenta, elastyczność skóry i ilość tkanki piersiowej. Chirurg plastyczny w North Texas plastic surgery może polecić odpowiedni implant dla Twojego typu ciała.

Inną opcją, która może odpowiadać Twoim potrzebom, jest implant w kształcie łezki. Ten kształt naśladuje kształt naturalnej piersi i może być idealny dla kobiet, które są niezadowolone z wyglądu swoich piersi. Jest on szczególnie dobry dla kobiet z rozciągnięciem i utratą pełności. Ponadto jest to doskonały wybór dla tych, którzy nie boją się ekstremalnej transformacji.

Implanty wysokoprofilowe są bardziej widoczne niż niskoprofilowe, ale mają mniejszą projekcję do przodu. Są odpowiednie dla kobiet o małych piersiach i umiarkowanych piersiach. Implanty wysokoprofilowe są szersze i węższe u podstawy niż te o umiarkowanym profilu. Implanty te tworzą zaokrągloną pełnię na górze i pewne uniesienie. Tworzą one również najbardziej widoczny dekolt.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *