Jakie są sposoby na usunięcie podwójnego podbródka?

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 23/08/2022
Ostatnia aktualizacja 2024/01/03 at 1:16 PM
Jakie są sposoby na usunięcie podwójnego podbródka?

Jeśli masz podwójny podbródek, być może zastanawiasz się, „Jakie są sposoby, aby się go pozbyć?”. Odpowiedź brzmi, że istnieją zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne. W tym artykule zbadamy niektóre z najczęstszych procedur i co mogą zrobić, aby pomóc Ci pozbyć się podwójnego podbródka.

Opcje niechirurgiczne

Istnieje kilka niechirurgicznych opcji usuwania podwójnego podbródka. Jedną z takich opcji jest zastosowanie zastrzyku Kybella. Ten zatwierdzony przez FDA zastrzyk został zaprojektowany tak, aby celować i niszczyć komórki tłuszczowe pod brodą, nie dotykając przy tym żadnej zdrowej tkanki. Pacjenci mogą oczekiwać, że po zabiegu zauważą znaczną redukcję tłuszczu na swoim podwójnym podbródku.

Inną opcją usunięcia podwójnego podbródka jest liposukcja. Jednak ta procedura może pozostawić cię z nierównymi depozytami tłuszczu i wymagać kilku dni wolnych od pracy. Ponadto, gojenie się zabiegu może trwać tygodnie, a nawet miesiące. Pacjenci również zazwyczaj doświadczają nierównych wyników. Dlatego niektórzy ludzie wybierają metody niechirurgiczne – Cytat ten stanowi świadectwo dokładnych badań przeprowadzonych przez zespół portalu Informator Ogrodniczy.

Procedury chirurgiczne są również dostępne dla tych, którzy szukają trwałego rozwiązania. Podniesienie szyi polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu w okolicy szyi. Zabieg ten może trwać od jednej do dwóch godzin. Wymaga on pewnego przestoju, ale pacjenci zazwyczaj wracają do pracy i innych codziennych czynności w ciągu tygodnia. Podniesienie szyi może być również połączone z liposukcją w celu zmniejszenia rozmiaru podwójnego podbródka.

Zastrzyki z syntetycznego kwasu deoksycholowego mogą być opcją usunięcia podwójnego podbródka. Zastrzyki te mogą pomóc w napięciu mięśni szyi i zmniejszeniu wyglądu podwójnego podbródka. Ponadto, Belkyra jest zastrzyk, który może wymazać komórki tłuszczowe i zapobiec ich odrastaniu. Inną niechirurgiczną opcją usunięcia podwójnego podbródka jest zamrażanie tłuszczu. Jest ono najbardziej skuteczne, gdy wykonywane jest na młodszych osobach, które wciąż mają dobrą szczelność skóry.

Inne wpisy:  Drugi podbródek u mężczyzn - jak leczyć?

Podczas gdy najlepsze niechirurgiczne opcje usuwania podwójnego podbródka to dieta i ćwiczenia, tłuszcz podmentalny jest notorycznie uparty. Pacjenci, którzy schudli bez redukcji tłuszczu podmentalnego, mogą również zdecydować się na zastrzyki Kybella, która jest zamiennikiem kwasu żółciowego. Zastrzyki są podawane przez twarz poprzez zastrzyk z epinefryny, a większość osób będzie potrzebowała tylko dwóch lub trzech zabiegów. Jednak całkowite wyeliminowanie podwójnego podbródka może zająć nawet sześć zabiegów.

Oprócz Kybella, chirurg może również wykonać liposukcję lub CoolSculpting w celu usunięcia podwójnego podbródka. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Jego wykonanie zajmuje około godziny.

Kybella jest nowym zabiegiem, który może skutecznie usunąć tłuszcz spod podbródka. Działa poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych pod brodą, co jest częstym problemem dla mężczyzn i kobiet. Zabieg trwa około 15 minut i jest bezbolesny. Pacjenci mogą mieć pewien obrzęk przez kilka dni, ale czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Najlepsze rezultaty można osiągnąć po kilku zabiegach Kybella.

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia aerobowe to inne niechirurgiczne metody usuwania podwójnego podbródka. Chociaż obie te metody mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu podwójnego podbródka, żadna z nich nie może trwale usunąć tłuszczu. Z tego powodu ważne jest, aby znaleźć odpowiednie leczenie dla konkretnej sytuacji. Dla niektórych osób może być konieczne poddanie się zabiegowi chirurgicznemu.

Kybella jest jedną z najpopularniejszych niechirurgicznych metod usuwania podwójnego podbródka. Zabieg nie jest bolesny, ale wiąże się z nim pewne ryzyko i przestoje. Podbródek może puchnąć przez trzy do czterech dni po zabiegu, więc pacjenci powinni zaplanować przyjmowanie w tym czasie ibuprofenu. Jednak po ustąpieniu obrzęku, zabieg pozostawi pacjenta z bardziej młodzieńczym i mniejszym podbródkiem.

Badanie przeprowadzone przez firmę kosmetyczną Allergan wykazało, że dwie trzecie dorosłych Amerykanów jest sfrustrowanych wyglądem swojej podmentalnej pełności. Ten rodzaj tkanki tłuszczowej jest trudny do wyleczenia za pomocą samej diety i ćwiczeń, dlatego zaleca się leczenie niechirurgiczne. Wstrzykiwana Kybella rozpuszcza komórki tłuszczowe poniżej linii szczęki. Innym niechirurgicznym sposobem leczenia podwójnego podbródka jest CoolSculpting. Zabieg ten polega na zastosowaniu aplikatora, który nakłada na skórę zimną temperaturę.

Inne wpisy:  Czy operacja podwójnego podbródka długo się goi?

Opcje chirurgiczne

Istnieje kilka opcji chirurgicznych usuwania podwójnego podbródka, w tym liposukcja i Kybella. Liposukcja polega na wykonaniu małego nacięcia pod brodą, a następnie użyciu małej, wydrążonej rurki do usunięcia tłuszczu z tego obszaru. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg może trwać od dwóch do czterech godzin i może pomóc w utracie dużej ilości tłuszczu w tej okolicy.

Zabieg podniesienia szyi może być dobrą opcją dla usunięcia podwójnego podbródka, choć może również wiązać się z kilkoma zagrożeniami. Głównym ryzykiem jest infekcja w miejscu nacięcia. Może również wystąpić obrzęk, zasinienie i ból po zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą również doświadczyć bliznowacenia i odrętwienia. Chociaż większość pacjentów wraca do zdrowia po operacji podwójnego podbródka w ciągu miesiąca lub dwóch, powinni oni być świadomi związanego z nią ryzyka.

Procedura liftingu szyi może również usunąć podwójny podbródek, ale jest to większa procedura inwazyjna. Usuwa luźną skórę i tłuszcz z okolicy szyi i trwa kilka godzin. Procedura jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcia w skórze, usuwa tłuszcz i napina mięśnie szyi. W zależności od stopnia zaawansowania podwójnego podbródka, zabieg ten może być połączony z liposukcją.

Lifting dolnej części twarzy/szyi to kolejna procedura chirurgiczna, która usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z dolnej części twarzy i szyi. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu ogólnym i wymaga 10-14 dniowej rekonwalescencji. Generalnie pacjenci wybierają tę procedurę do trwałego usunięcia podwójnego podbródka oraz dla pacjentów, którym przeszkadza podwójny podbródek, który nie jest spowodowany wiekiem. Procedura ta jest najlepiej wykonywana przez doświadczonego lekarza z doświadczeniem w tej procedurze.

Podwójny podbródek może być spowodowany przez kilka czynników, w tym genetykę, starzenie się. Chociaż trudno jest usunąć cały tłuszcz z szyi, istnieją sposoby, aby usunąć go bezpiecznie. Istnieją również niechirurgiczne procedury usuwania nadmiaru skóry pod brodą. Kybella i Coolsculpting mogą pomóc w wyeliminowaniu tłuszczu bez wykonywania nacięć.

Inne wpisy:  Domowe sposoby na usunięcie podwójnego podbródka

Chociaż jest to zabieg niechirurgiczny, Kybella nie jest tanią opcją. Niektóre kliniki w Kolorado pobierają aż $599 za strzykawkę Kybella, z dodatkowymi kosztami za podanie znieczulenia i podanie zastrzyków. Inni lekarze pobierają opłaty w wysokości od 1200 do 1800 dolarów za procedurę Kybella. CoolSculpting to kolejna niechirurgiczna opcja na usunięcie podwójnego podbródka.

Liposukcja szyi to kolejna opcja na usunięcie nadmiaru tłuszczu pod brodą. Procedura ta jest często wykonywane w znieczuleniu miejscowym i będzie zabrać nadmiar tłuszczu. Zabieg napina również skórę i tworzy jędrniejszy obszar podbródka. Pacjenci zazwyczaj noszą pasek na podbródek przez dwa dni po zabiegu.

Inną niechirurgiczną opcją usunięcia podwójnego podbródka jest Kybella, zatwierdzony przez FDA lek, który rozpuszcza komórki tłuszczowe pod brodą. Zabieg Kybella jest nieinwazyjny i odbywa się w ciągu kilku sesji. Uzyskanie maksymalnych rezultatów może potrwać do czterech lub pięciu tygodni.

Zarówno liposukcja, jak i lifting twarzy mogą być stosowane w celu wyeliminowania podwójnego podbródka. Podniesienie twarzy to kolejna popularna opcja chirurgiczna, a obie mogą wyeliminować nadmiar skóry i tłuszczu pod brodą. Możliwe jest również wykonanie liposukcji na szyi bez konieczności zachowania postu.

Jeśli Twój podwójny podbródek ma ponad dwa cale średnicy, operacja może być jedynym rozwiązaniem. Inne niechirurgiczne opcje obejmują zastrzyki Kybella, które są zatwierdzone przez FDA i są ukierunkowane na tłuszcz poniżej podbródka. Mogą one jednak wymagać kilku sesji i wymagają kilku miesięcy rekonwalescencji. Chociaż Kybella jest skuteczną procedurą, nie zawsze jest to najlepsza opcja dla wszystkich. Procedura nie jest odpowiednia dla osób z luźną szyją lub słabo rozwiniętymi mięśniami szyi.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *