Jaką dietę wybrać, aby zredukować podwójny podbródek?

Agata Dojada
Agata Dojada 12/04/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/28 at 10:50 AM
Jaką dietę wybrać, aby zredukować podwójny podbródek?

Jeśli rozważasz dietę na podwójny podbródek, istnieje kilka opcji do rozważenia. Jedną z opcji jest zwiększenie spożycia warzyw. Inną jest używanie oleju kokosowego podczas gotowania. Możesz również przyjmować codziennie suplement witaminy C lub wypić szklankę świeżego soku z aloesu. Możesz także spróbować pić sproszkowane nasiona lnu lub moczyć je w wodzie.

Olej z kiełków pszenicy

Olej z kiełków pszenicy jest jedną z najlepszych naturalnych substancji, które możesz wykorzystać do zmniejszenia podwójnego podbródka. Ta substancja jest bogata w tokoferol i pomaga dokręcić skórę. Można ją stosować na brodę i szyję. Ważne jest, aby wmasować go w skórę okrężnymi ruchami. Proces aplikacji należy powtarzać codziennie przez co najmniej dwa tygodnie.

Olej z kiełków pszenicy może również pomóc w kształtowaniu brody i szyi. Jest on bogaty w niezbędne witaminy, w tym witaminę B6, kwas foliowy i kompleks witamin B. Ma również więcej witaminy E niż olej z witaminą E.

Masło kakaowe

Masło kakaowe ma właściwości nawilżające i jest bogate w witaminę E, która może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Możesz rozgrzać trochę masła kakaowego i wmasować je w okolice podbródka i szyi. Pozostaw go na co najmniej 30 minut przed zmyciem. Powtarzaj to dwa razy dziennie przez kilka tygodni, a powinnaś zacząć widzieć widoczne rezultaty.

Inne wpisy:  Jak długo trzeba czekać na efekty masażu podwójnego podbródka?

Masło kakaowe pomaga poprawić elastyczność skóry i tonizuje ją. Można je nakładać na obszar podwójnego podbródka za pomocą wacika. Masło kakaowe jest również świetne do redukcji zwiotczałej skóry. Można je podgrzać i codziennie wmasowywać w szyję i podwójny podbródek. Można również nakładać masło kakaowe na ten obszar przed wzięciem prysznica lub kąpieli.

Mezoterapia

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg redukujący tłuszcz pod brodą. Polega na wstrzykiwaniu w skórę związków rozpuszczających tłuszcz. Może wiązać się z zastosowaniem witamin, enzymów lub hormonów. Może również polegać na stosowaniu wyciągów roślinnych. Popularność zyskała nowa forma mezoterapii o nazwie Kybella. Procedura ta nie ma przestojów i jest zatwierdzona przez FDA. Może być również połączona z wypełniaczami dermalnymi w celu naprężenia zwiotczałej skóry.

Inną nieinwazyjną opcją redukcji tłuszczu z podwójnego podbródka jest CoolSculpting. Procedura ta wykorzystuje kontrolowane chłodzenie do zamrażania i eliminowania komórek tłuszczowych. Proces ten daje zauważalne rezultaty w ciągu czterech do sześciu tygodni.

Inne wpisy:  Niedoczynność tarczycy a drugi podbródek, co musisz wiedzieć

Coolsculpting

CoolSculpting to zabieg, który działa w redukcji tłuszczu pod brodą. Procedura ta może zmniejszyć rozmiar podbródka nawet o 25%. Zabieg nie jest trwały i wymaga zmiany diety i ćwiczeń. Pacjent musi również zrezygnować z palenia i nadmiernego picia alkoholu, aby zobaczyć pożądane rezultaty.

CoolSculpting wykorzystuje kriolipolizę, czyli ekstremalne chłodzenie, aby celować w komórki tłuszczowe znajdujące się pod podbródkiem. Zabieg polega na zamrożeniu komórek tłuszczowych, które są następnie naturalnie eliminowane z organizmu. W ciągu zaledwie dwóch do sześciu miesięcy proces ten zmniejszy od 20 do 30% komórek tłuszczowych w leczonym obszarze. Chociaż wyniki nie są trwałe, ułatwią Ci osiągnięcie bardziej wyrzeźbionej linii szczęki.

Zastrzyki Kybella (r)

Pacjenci, którzy są niezadowoleni ze swojego podwójnego podbródka mogą skorzystać z zastrzyków Kybella (r). Zastrzyki te, będące syntetyczną wersją naturalnie występującego kwasu dezoksycholowego, rozbijają i wypłukują komórki tłuszczowe znajdujące się pod brodą. Są one doskonałą opcją dla pacjentów, którzy stracili na wadze i nie chcą poddawać się operacji.

Inne wpisy:  Ile kosztuje masaż podwójnego podbródka?

Kybella jest produktem na receptę zatwierdzonym przez FDA. Działa poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych w obszarze podbródka bez wpływu na inne części ciała. Zabieg ten jest podobny do liposukcji, ale wymaga mniejszej liczby procedur inwazyjnych. Chociaż kwas deoksycholowy jest naturalnie obecny w organizmie, możliwe jest wystąpienie na niego reakcji alergicznej. Dodatkowo osoby, które mają skłonność do krwawienia lub mają słabe mięśnie twarzy nie powinny poddawać się Kybella.

Ćwiczenia redukujące podwójny podbródek

Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń redukujących podwójny podbródek jest gwizdanie z głową odchyloną do góry. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie podbródka, jednocześnie spalając tłuszcz na twarzy. To ćwiczenie jest również dobre dla poprawy kształtu twarzy. Spróbuj wykonywać to ćwiczenie podczas słuchania ulubionej piosenki.

Innym ćwiczeniem, które ujędrni i wzmocni mięśnie twarzy jest podnoszenie podbródka. To ćwiczenie działa na kilka mięśni twarzy, w tym na szczękę i policzki. Można je wykonywać w pozycji stojącej lub siedzącej. Najpierw umieść pod brodą 9- lub 10-calową piłkę i naciskaj brodę w górę i w dół.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *