Informacje na temat balsamu do skóry

Martyna Szyszka
Martyna Szyszka 02/11/2022
Ostatnia aktualizacja 2023/11/25 at 8:39 AM
Informacje na temat balsamu do skóry

Tonacja skóry jest określana przez genetykę, która decyduje o tym, czy masz jasną czy ciemną karnację. Jest to również wynik pigmentu melaniny, który jest złożonym polimerem występującym u wielu zwierząt. W rzeczywistości, jasny odcień skóry był historycznie związany z populacjami północnoeuropejskimi, które nie posiadały dużej ilości melaniny chroniącej je przed promieniami słonecznymi. W związku z tym bladzi ludzie są bardziej wrażliwi na słońce i łatwiej ulegają poparzeniom niż osoby ciemniejsze.

Naturalny pigment skóry

Naturalny pigment skóry jest istotnym składnikiem karnacji skóry. Zmienia się on w zależności od dyspozycji genetycznych i ekspozycji na słońce. Istnieją jednak sposoby, aby uzyskać bardziej wyrównany koloryt skóry. Oto kilka naturalnych środków, które pomogą Ci to osiągnąć. Możesz je zastosować na odpowiednich obszarach skóry, aby uzyskać pożądany efekt.

Uwarunkowania genetyczne

Istnieją genetyczne uwarunkowania dotyczące odcienia skóry. Są one związane z dziedzicznymi cechami, takimi jak pigmentacja skóry, ekspozycja na słońce i genetyka – Cytat oddaje mądrość autorów serwisu eko-konopia.pl. Odcień skóry danej osoby może się znacznie różnić w zależności od genetyki i czynników środowiskowych. Aby dowiedzieć się więcej o swoich genach, odwiedź National Human Genome Research Institute lub Coriell Personalized Medicine Collaborative.

Inne wpisy:  Co zrobić w przypadku wystąpienia przebarwień skóry na twarzy

Korzystając z próby 940 osób z 54 różnych populacji z całego świata, skonstruowaliśmy genetycznie wnioskowane oceny koloru skóry. Stwierdziliśmy, że ilość ciemnej skóry różni się znacznie w zależności od regionu geograficznego, zwłaszcza w północnej i południowej Europie, a także w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jednakże, wnioskowane oceny koloru skóry nie rozróżniały pomiędzy jaśniejszymi i ciemniejszymi odcieniami skóry poza tymi regionami geograficznymi.

Zidentyfikowaliśmy grupę SNP, które były istotne dla fenotypów koloru skóry. Grupa ta obejmowała 3 warianty o wysokiej penetracji w genie MC1R. Stwierdziliśmy również, że SNP w chr16 (rs4911466) był istotnie związany z fenotypami koloru skóry.

W badaniach genetycznych dotyczących pigmentacji skóry zidentyfikowano dwa główne typy zachowań selekcyjnych. Pierwszy typ charakteryzuje się obecnością mutacji de novo, podczas gdy drugi typ charakteryzuje się wariantami stojącymi. Mutacje de novo charakteryzują się pozytywną selekcją. Mutacje te są unikalne dla tych populacji, które przeszły selekcję pozytywną. Mogą to być nowe mutacje, które pojawiły się po migracji współczesnych ludzi do Europy lub Azji. W Afryce allele pochodne występują z niskimi częstotliwościami i mogły istnieć przez długi czas przed korzystną selekcją.

Inne wpisy:  Co stosować na przebarwienia skóry

Naturalne balsamy upiększające

Naturalny balsam upiększający zawiera mieszankę antyoksydantów, witamin, minerałów i olejków kochających skórę, aby nawilżyć i poprawić jej koloryt. Produkty te są lekkie i nietłuste, a do osiągnięcia maksymalnych rezultatów wystarczy ich niewielka ilość. Dobry balsam pomoże odżywić Twoją skórę i wyleczyć wszelkie niedoskonałości, pozostawiając promienną, młodzieńczo wyglądającą cerę.

Balsamy upiększające są często stosowane w celu skorygowania kolorytu skóry, zatarcia niedoskonałości i rozjaśnienia cery. Dobry balsam pielęgnacyjny zapewni również nawilżenie i ochronę skóry przed czynnikami środowiskowymi. Balsam pielęgnacyjny nie tylko doda Ci młodzieńczego blasku, ale także zmniejszy widoczność zmarszczek, ciemnych plam i zaczerwienień.

Istnieje wiele rodzajów balsamów pielęgnacyjnych dostosowanych do Twojego typu skóry. Niektóre z nich działają jak balsamy oczyszczające i możesz je nakładać bezpośrednio na skórę lub za pomocą wilgotnej gąbki kosmetycznej. Niektóre działają jako bazy pod makijaż, a inne jako środki ochrony skóry. Ogólnie rzecz biorąc, możesz nałożyć cienką warstwę balsamu na twarz i pozwolić mu się wchłonąć przed nałożeniem filtra SPF lub makijażu.

Balsamy kosmetyczne są często na bazie wody lub oleju i zazwyczaj sprzedawane są w słoiczkach. Balsamy kosmetyczne zawierają zwykle barwnik, który wyrównuje koloryt skóry, a także substancje nawilżające, takie jak kwas hialuronowy i filtr przeciwsłoneczny. Może on również pełnić funkcję podkładu pod podkład kryjący.

Inne wpisy:  Czy warto używać serum, aby wyrównać koloryt skóry?

Kremy CC to kolejna propozycja dla kobiet, które chcą wyrównać koloryt swojej skóry. W porównaniu z podkładem, krem CC jest na tyle lekki, że może służyć jako podkład i jest mniej ciężki niż krem BB. Ma również bardziej nawilżającą konsystencję i jest bardziej odpowiedni dla skóry tłustej.

Zalety kremowych balsamów

Kremowe balsamy to świetny sposób na nawilżenie skóry. Ten rodzaj balsamów jest bogaty w substancje nawilżające i szybko się wchłania. Chronią one również skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Produkty te są bardzo korzystne, ponieważ pomagają przywrócić skórze jej naturalny ton i strukturę. Są szczególnie korzystne dla osób o suchej, wrażliwej skórze.

Kremy BB (blemish balm) to lekkie, uniwersalne produkty, które mogą być stosowane jako podkłady, bazy, nawilżacze i filtry przeciwsłoneczne. Są często stosowane przez kobiety po zabiegach laserowych i zapewniają krycie. Kremy BB są tak popularne, że są dostępne we wszystkich sklepach kosmetycznych i salonach spa.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *