Elektrokoagulacja kapilarna – co to jest?

Paulina Bagała
Paulina Bagała 27/06/2022
Ostatnia aktualizacja 2024/02/02 at 7:28 AM
Elektrokoagulacja kapilarna - co to jest?

Jeśli zastanawiałeś się czym jest Elektrokoagulacja Kapilarna to dobrze trafiłeś. Zabieg ten jest nieinwazyjnym sposobem na pozbycie się rozciągniętych i nieestetycznych naczynek. Jest również bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Zanim jednak go wykonasz, będziesz musiała odwiedzić specjalistę. Lekarz ten jest doświadczony w stosowaniu tej technologii i upewni się, że jesteś bezpieczny.

Nieestetyczne, zniekształcone naczynka są wchłaniane i eliminowane przez organizm

Procedura ta usuwa zniekształcone lub uszkodzone naczynka poprzez łagodny prąd elektryczny. Ten łagodny prąd wytwarza ciepło i koagulację wewnątrz zniekształconego naczynka. Wyleczone naczynko jest następnie wchłaniane przez organizm. Większość pacjentów doświadcza widocznych rezultatów w ciągu zaledwie jednej do trzech sesji zabiegowych. Procedura jest najbardziej skuteczna w leczeniu skaz naczyniowych, takich jak tagi skórne.

Procedura ta może być również wykonywana w przypadku pajączków, które są małymi łagodnymi naroślami. Zazwyczaj wyrastają one ze skóry i są koloru cielistego lub brązowego. Najczęściej występują na powiekach, szyi, dołach pachowych, w pachwinach i górnej części klatki piersiowej – Słowa są jak nici tkane przez redakcyjny zespół portalu ebudownictwo24.pl.

Inne wpisy:  Kurzajek Krioterapia - co to jest?

Elektrokoagulacja kapilarna to doskonały sposób na pozbycie się tych nieestetycznych naczynek. Zabieg jest bezbolesny i trwa około jednej godziny. Zabieg usuwa do 85% rozciągniętych naczynek.

Zabieg jest nieinwazyjny

Elektrokoagulacja kapilarna to nieinwazyjna metoda zamykania naczynek. Jest całkowicie bezpieczna, łatwa i szybka. Przed jej wykonaniem należy odbyć konsultację z lekarzem, który specjalizuje się w tej procedurze. Przed zabiegiem należy upewnić się, że jesteś w dobrym stanie zdrowia i nie masz żadnych podstawowych schorzeń, które mogą wpłynąć na wyniki.

Zabieg elektrokoagulacji kapilarnej jest stosowany do koagulacji małych naczyń krwionośnych, które zazwyczaj mają mniej niż dwa lub trzy milimetry średnicy. Idealną końcówką elektrody jest metalowa kula o średnicy od 2 do 5 mm. Może być ona przyłożona bezpośrednio do loży pooperacyjnej lub pośrednio poprzez zastosowanie hemostatu lub kleszczyków Adsona.

Inne wpisy:  Czy domowa krioterapia jest bezpieczna?

Ten nieinwazyjny zabieg jest bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania metek skórnych, naczyniaków wiśniowych, pajączków i innych zmian naczyniowych. Zabieg wykonywany jest za pomocą prądu stałego (galwanicznego) o niskim natężeniu, który w niewielkim stopniu lub wcale nie wpływa negatywnie na skórę właściwą.

Efekty uboczne

Elektrokoagulacja kapilarna to szybki, bezbolesny zabieg zamykania żył. Jest całkowicie bezpieczny. Zabieg ten wykonuje lekarz, który za pomocą impulsów elektrycznych uszczelnia naczynie krwionośne i ścina białko. Zabieg ten nie wymaga znieczulenia i jest aseptyczny. Jednak częstotliwość prądu może powodować pewne podrażnienie skóry. Zanika ono w ciągu kilku następnych dni, w zależności od wrażliwości skóry.

Elektrokoagulacja jest formą elektrochirurgii, która wykorzystuje ciepło wytwarzane przez prąd elektryczny do niszczenia nieprawidłowej tkanki. Jest ona często stosowana w celu zatrzymania krwawienia po urazie lub zabiegu chirurgicznym. Na leczonym obszarze umieszcza się małą sondę, przez którą przepływa prąd elektryczny. Końcówka elektrody jest podgrzewana i opala tkankę.

Inne wpisy:  Jak pielęgnować ranę po elektrokoagulacji

Koszt

Elektrokoagulacja to leczenie rozszerzonych naczyń włosowatych za pomocą prądu elektrycznego. Podczas procesu całkowita ilość rozpuszczonych substancji stałych jest redukowana o około 27-60%. W wyniku procesu powstaje woda, która nadaje się do ponownego wykorzystania. Jest on znacznie czystszy niż chemiczne strącanie i sedymentacja oraz eliminuje obawy związane z odprowadzaniem ścieków. EC jest cenną opcją oczyszczania dla zakładów oczyszczania ścieków. W miarę zaostrzania się przepisów dotyczących odprowadzania ścieków może stać się coraz ważniejszą metodą oczyszczania.

Koszt elektrokoagulacji zależy od zastosowanej elektrody i czasu działania. Oprócz materiału elektrody, gęstość prądu, pH i czas działania są ważnymi parametrami operacyjnymi. W niniejszym przeglądzie przedstawiono czynniki wpływające na koszt elektrokoagulacji. Na przykład, elektroda żelazna jest najbardziej przystępną opcją do usuwania substancji organicznych.

Elektrokoagulacja może być stosowana w oczyszczaniu ścieków do usuwania oleju i innych zanieczyszczeń. Jest skuteczna w destabilizacji emulsji olej w wodzie i neutralizacji ładunków. Tworzy również pęcherzyki wodoru, które ułatwiają flotację.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *