Domowe sposoby na powiększenie ust

Agata Dojada
Agata Dojada 02/02/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/28 at 10:49 AM
Domowe sposoby na powiększenie ust

Niektóre z rzeczy, które można spróbować w domu, aby zwiększyć swoje usta obejmują żel aloesowy, cynamon, kurkumina i przyssawki. To wszystko są dobre wybory dla tych, którzy chcą naturalnych, długotrwałych rezultatów. Mogą być również świetną opcją dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na chirurgię kosmetyczną. Cynamon

Cynamon jest świetnym składnikiem w over-the-counter lip plumpers, ponieważ zwiększa przepływ krwi i stymuluje naczynia włosowate w ustach. Stosowany miejscowo cynamon ma działanie łagodzące i nadaje ustom pełniejszy wygląd. Może jednak powodować lekkie uczucie pieczenia, które zniknie po kilku sekundach. Cynamon może być również stosowany w balsamach do ust i peelingach do ust.

Możesz zmieszać pokruszony cynamon w proszku z odrobiną miodu i nałożyć tę mieszankę na usta. Pozostaw mieszankę na ustach przez pięć minut. Jeśli Twoje usta są suche i łuszczą się, możesz odczuwać mrowienie, gdy cynamon będzie je złuszczał. Jeśli jednak Twoje usta są spierzchnięte, nie stosuj cynamonowego złuszczania, ponieważ może to spowodować dalsze uszkodzenia. Po dwóch minutach wystarczy przetrzeć usta chusteczką, aby usunąć mieszankę.

Inną prostą metodą na zwiększenie rozmiaru ust jest nałożenie na usta olejku z ostrej papryki. Zwiększy to przepływ krwi w ustach, dając pełniejsze i bardziej miękkie usta. Peeling cynamonowy jest również skuteczną metodą na zwiększenie rozmiaru ust.

Inne wpisy:  Jakie są zalecenia po zabiegu powiększania ust?

Żel aloesowy

Aloes jest rośliną szeroko stosowaną w różnych zastosowaniach, od napojów zdrowotnych po żywność. Parenchyma rośliny zawiera przezroczysty śluzowaty żel. Żel ten może być stosowany miejscowo lub przyjmowany doustnie, w zależności od rodzaju zastosowania.

Żel aloesowy jest skuteczny w leczeniu wielu różnych dolegliwości. Ostatnie badania kliniczne wykazują, że może on obniżać poziom cholesterolu, trójglicerydów i lipidów. Zmniejsza również ilość wolnych kwasów tłuszczowych w osoczu.

Aloes ma wiele korzyści, od łagodzenia egzemy do zapobiegania starzeniu się. Jest również silnie nawilżający, co pomaga zapobiegać suchym, spierzchniętym ustom. Zawiera polisacharydy, które pomagają wilgoci związać się ze skórą i pobudzają komórki skóry do regeneracji. Polisacharydy pomagają również w szybkim gojeniu się ran.

Badania były jednak ograniczone. Nie udowodniono, że żel aloesowy zmniejsza gojenie się ran pooperacyjnych. Większość badań nie obejmowała grupy kontrolnej ani nie określała składu chemicznego żelu aloesowego. Mimo to istnieją liczne przypadki osób stosujących aloes w leczeniu takich schorzeń jak oparzenia i choroby zapalne. Kurkumina

Kurkumina jest naturalnym związkiem o szeregu korzyści dla ust. Uważa się, że pomaga w gojeniu się ran i może pomóc w zmniejszeniu blizn. Może być również stosowany jako miejscowe leczenie oparzeń. Pacjenci, którzy cierpią z powodu oparzeń, powinni stosować miejscowo żel zawierający kurkuminę. Ten żel może być stosowany na dotkniętym obszarze przez 5 dni. Skóra będzie się szybciej goić, a blizna będzie mniej widoczna.Kurkumina hamuje ścieżkę sygnalizacji komórkowej odpowiedzialną za wzrost komórek nowotworowych. Hamuje również kinazy cyklinowe i kinazę c-Jun N-terminalną, które biorą udział we wzroście guzów. Hamuje również aktywność innych białek, takich jak cytokiny i czynniki transkrypcyjne.Jednak kurkumina nie jest dobrze wchłaniana przez ludzki organizm, dlatego musi być przyjmowana w dużych dawkach, aby przynieść widoczne rezultaty. Niektóre badania sugerują, że wysokie dawki kurkuminy mogą powodować łagodne skutki uboczne u niektórych użytkowników. Najlepiej jest również skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów. Przyssawki

Przyssawki do powiększania ust mogą być używane do powiększania ust, aby wyglądały na pełniejsze. Urządzenia te działają poprzez przyciąganie krwi do ust, co powoduje ich pęcznienie. Ogólnie rzecz biorąc, efekt utrzymuje się przez około 2 godziny. Należy jednak używać ich delikatnie, aby uniknąć siniaków.

Inne wpisy:  Czy można poddać się zabiegowi powiększania ust podczas miesiączki?

Przyssawki to stosunkowo nowy produkt na rynku. Urządzenia te mają dwa cele: zwiększenie rozmiaru ust oraz stworzenie bardziej młodzieńczego wyglądu. Jednak przyssawki mogą mieć cenę, która może być większa niż się spodziewałaś. Działają one poprzez przyciąganie krwi do ust i mogą kosztować nawet 20 dolarów.

Najpierw zwilż usta. Upewnij się, że kubki dotykają wszystkich obszarów ust. Następnie wykonaj kilka powolnych, kontrolowanych zassań. Być może trzeba będzie zacząć od małego pucker, aby upewnić się, że enhancer przykleja się. Po przylgnięciu kubeczka, powoli wciągnij język z powrotem do ust.

Witamina E

Przyjmowanie witaminy E domowe sposoby na powiększenie ust jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko związane z powiększeniem ust. Jednak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z niekorzystnych skutków witaminy E. W szczególności, nie jest to dobre dla skóry i może powodować zapalenie, zaczerwienienie i obrzęk.

Wśród negatywnych skutków ubocznych witaminy E wymienia się alergie i kontaktowe zapalenie skóry, które mogą prowadzić do poważniejszych reakcji niepożądanych. Ponadto nie udowodniono, że jest ona dobrym wypełniaczem ust, a niektórzy praktycy wstrzykiwali suplementy witaminy E swoim pacjentom z niefortunnymi rezultatami.

Witamina E jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach i jest stosowana w różnych formach. Należą do nich kremy i olejki stosowane miejscowo, suplementy diety i multiwitaminy. Główną formą witaminy E spożywaną przez organizm jest alfa-tokoferol. Inne formy obejmują g-tokoferol i tokotrienol, które są wchłaniane przez skórę.

Olej aloesowy

Olej aloesowy to doskonały wybór do powiększania ust. Ten naturalny środek nawilżający zawiera kwas hialuronowy, antyoksydanty oraz bogaty w enzymy organiczny aloes. Ponadto aloes jest pomocny w zwalczaniu mikroorganizmów. Stosowany na miejsca zmienione chorobowo może pomóc złagodzić swędzenie, pieczenie i ból.

Aloes ma właściwości przeciwzapalne, a polisacharydy zawarte w roślinie pomagają wiązać wilgoć ze skórą. Ta wilgoć pomaga ustom szybciej się goić. Olej jest również naturalnym środkiem do leczenia spierzchniętych ust. Ma on kilka potencjalnych skutków ubocznych, ale jest ogólnie bezpieczny dla ust.

Inne wpisy:  Powiększanie ust botoksem - opinie lekarzy

Aloes jest doskonałym wyborem do powiększania ust, ponieważ zawiera aloesynę, która pomaga kontrolować produkcję melaniny i tłumi pigmentację. Jest również bezpieczny dla większości ludzi, a możliwość wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalna. Najlepiej jest przeprowadzić test płatkowy na sobie przed zastosowaniem aloesu na dotkniętym obszarze.

Aloes

Aloes to popularne zioło, które jest naturalnym środkiem na różne dolegliwości skórne. Zawarte w roślinie polisacharydy przyciągają wilgoć do skóry, zapobiegając suchości i pękaniu ust. Związki zawarte w roślinie pobudzają również skórę do generowania nowych komórek, dzięki czemu owrzodzenia szybko się goją.

Nałożenie żelu aloesowego na dotknięte miejsce może również złagodzić ból. Może również pomóc w przypadku obrzęku spowodowanego infekcją lub ukąszeniem owada. To naturalne remedium jest również korzystne w łagodzeniu oparzeń słonecznych. Nałóż żel na podrażniony obszar czystym palcem i pozostaw na około 20 do 30 minut.

Aloes jest naturalnym środkiem, który ma wiele zastosowań, w tym w leczeniu oparzeń, opryszczki narządów płciowych, gojeniu się ran i chorób skóry. Stosowany był również jako dodatek do chemioterapii oraz w preparatach doustnych w wielu schorzeniach. Jego skuteczność jest poparta wieloma badaniami przypadków i dowodami anegdotycznymi, a badania kliniczne są w trakcie weryfikacji skuteczności tego ekstraktu roślinnego.

Alkohol

Alkohol nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku powiększania ust. Alkohol rozrzedza krew, zwiększa obrzęki i siniaki. Dlatego należy unikać picia alkoholu przez 24 godziny po zabiegu. Jeśli rozważasz tę opcję, powinieneś porozmawiać z lekarzem i postępować zgodnie z instrukcjami. Należy również unikać palenia papierosów, ponieważ zwiększa ono ryzyko infekcji.

Spożywanie alkoholu opóźni proces gojenia, dlatego ważne jest, aby unikać picia bezpośrednio po zabiegu. Alkohol może powodować zasinienia, co może wydłużyć czas rekonwalescencji. Może również spowodować, że usta będą odczuwać tkliwość i obrzęk. Unikanie alkoholu przed i po zabiegu powiększania ust może pomóc w uzyskaniu optymalnych wyników i szybszym cieszeniu się nowym wyglądem.

Picie alkoholu po zabiegu powiększania ust może spowodować rozrzedzenie krwi, co może skutkować różowym rumieńcem. Alkohol jest również środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne. Oznacza to, że rozrzedzona krew będzie spieszyć się do rozszerzonych naczyń krwionośnych, zwiększając ryzyko powstania siniaków i obrzęków.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *