Czy powiększanie piersi jest niebezpieczne?

Agata Dojada
Agata Dojada 17/04/2022
Ostatnia aktualizacja 2022/09/28 at 10:50 AM
Czy powiększanie piersi jest niebezpieczne?

Być może zastanawiasz się, „Czy powiększanie piersi jest niebezpieczne?”. Ale jest kilka czynników, które należy rozważyć, zanim pójdziesz pod nóż. Ten artykuł przejdzie przez niektóre z zagrożeń i skutków ubocznych powiększania piersi, jak również koszty i zalecane procedury. To pomoże Ci określić, czy procedura jest dla Ciebie.

Ryzyko powiększania piersi

Podczas gdy korzyści z powiększania piersi znacznie przewyższają ryzyko, niektóre procedury mogą nadal powodować komplikacje. Niektóre kobiety doświadczają falowania lub tworzenia się tkanki bliznowatej wokół implantu. Może to spowodować asymetrię w piersiach. Może to wymagać drugiej operacji, aby naprawić problem i przywrócić piersi do pożądanego kształtu.

Ponadto, implanty piersi nie trwają wiecznie. Średnia żywotność implantu to około 10 lat, a niektóre pękają. Implanty będą również zmieniać swój kształt wraz z wiekiem. Być może będziesz musiała je usunąć lub całkowicie wymienić. Ponadto wahania wagi i ciąża mogą spowodować, że Twoje piersi zmienią rozmiar, kształt i jędrność. Inną potencjalną komplikacją jest utrata czucia sutków, która może być trwała. Co więcej, implanty mogą przeszkadzać w karmieniu piersią.

Inne wpisy:  Jak wybrać odpowiednią metodę powiększania piersi

Kolejnym ryzykiem związanym z powiększaniem piersi jest ryzyko infekcji. Choć jest to mało prawdopodobne, każda operacja wiąże się z ryzykiem. Infekcje mogą wystąpić podczas lub po operacji. Chociaż większość infekcji jest tymczasowa i ustępuje w ciągu kilku tygodni, ważne jest, aby mieć świadomość, że problemy te są możliwe w każdej chwili. Zakażenia dotyczące implantów są trudniejsze do leczenia niż te dotyczące normalnych tkanek ciała. Może być potrzebna kolejna operacja, aby rozwiązać problem, lub chirurg może zasugerować inną operację.

Koszt powiększenia piersi

Koszt powiększenia piersi zależy od kilku czynników. Po pierwsze, największym czynnikiem jest opłata placówki. Może się ona znacznie różnić. Jeśli zabieg wykonywany jest w szpitalu, opłata za zabieg jest wyższa niż w przypadku zabiegu wykonywanego w centrum chirurgii ambulatoryjnej. Ponadto w szpitalach trzeba koordynować wiele ruchomych elementów, co może zwiększyć ogólny koszt.

Po drugie, ważnym czynnikiem jest rozmiar implantu. Większe implanty są zazwyczaj droższe niż małe. Ważne jest, aby wybrać rozmiar, który pasuje do Twojego rozmiaru i budżetu.

Objawy powiększania piersi

Istnieje wiele objawów, na które należy zwrócić uwagę po operacji powiększania piersi. Jednym z nich jest skurcz kapsularny, który występuje, gdy organizm reaguje na implant tworząc wokół niego tkankę bliznowatą. Tkanka ta ściska implant i unieruchamia go na miejscu. Jest to bolesne i powoduje oszpecenie. Istnieją dwa rodzaje skurczu kapsularnego: Stopień I i Stopień II.

Inne wpisy:  Jak długo trwa okres rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi?

Powiększanie piersi jest częstą procedurą dla kobiet, które chcą poprawić swój wygląd fizyczny. Zabieg polega na umieszczeniu implantów pod mięśniami piersiowymi i tkanką piersiową. Zabieg ten może być również częścią chirurgii rekonstrukcyjnej w przypadku różnych schorzeń. Przed poddaniem się procedurze, należy omówić swoje cele z chirurgiem plastycznym. Ważne jest, aby być realistą co do swoich oczekiwań, ponieważ może być konieczne wykonanie większej ilości operacji niż wydawało się to możliwe.

Zalecenia dotyczące powiększania piersi

Według najnowszych badań, łączny odsetek pacjentek po powiększeniu piersi popełniających samobójstwo jest od jednego do trzech razy wyższy niż w populacji ogólnej. Wynik ten jest szczególnie niepokojący, ponieważ większość pacjentek po zabiegu powiększenia piersi znajduje się w przedziale wiekowym 25-44 lata. Ponadto pacjentki po powiększeniu piersi są bardziej narażone na depresję, co zwiększa ryzyko samobójstwa.

Inne wpisy:  Powiększanie piersi a ciąża - czy można przeprowadzić operację powiększenia piersi w czasie ciąży?

Należy pamiętać, że implanty piersi nie są trwałe. Większość implantów jest dobra przez około 10 lat, zanim trzeba je wymienić. Nawet wtedy są one podatne na pęknięcie. Ponadto, wraz z wiekiem, piersi zmieniają swój rozmiar, kształt i wygląd. Implanty mogą również powodować inne komplikacje, które mogą prowadzić do dodatkowej operacji. Dodatkowo, wszczepione piersi mogą przeszkadzać w karmieniu piersią.

Objawy choroby implantów piersi

Choroba implantów piersi to zbiór objawów, które występują po umieszczeniu implantów piersi. Chociaż nie ma ostatecznej diagnozy medycznej dla tej choroby, objawy są podobne do objawów fibromialgii, zaburzenia autoimmunologicznego charakteryzującego się rozległym bólem i tkliwością mięśni. Chociaż przyczyny choroby związanej z implantami piersi nie są jeszcze jasne, badacze analizują, w jaki sposób implanty mogą przyczyniać się do rozwoju tych objawów.

Choroba implantów piersi może być wywołana przez sam implant lub przez zakażenie w kieszeni chirurgicznej piersi. Może być również wynikiem promieniowania, chemioterapii lub nadmiernej terapii ciepłem i zimnem. Choroby implantów piersi mogą również wpływać na wygląd i funkcję piersi.

Udostępnij ten Artykuł
Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *